У суботу Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко відвідала з робочою поїздкою Закарпатську область

Юлія Тимошенко: "Люди високо оцінюють роботу МНС, військових, місцевої влади Закарпаття"

 

Прем’єр пообіцяла, що уряд стовідсотково профінансує протипаводкові заходи в області

У суботу Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко відвідала з робочою поїздкою Закарпатську область, ознайомившись із ходом ліквідації наслідків паводку в Тячівському районі..

Прем’єр-міністр побувала в селищі Тересва, у якому ще в суботу залишались підтоплені будинки. Голова облдержадміністрації Олег Гаваші доповів керівнику уряду про ситуацію, що склалася в області в результаті паводку, а також про заходи, що вживаються для ліквідації її наслідків.

Юлія Володимирівна особисто спілкувалась з мешканцями селища, аби переконатись в дієвості допомоги, яку надають потерпілим. Відтак Юлія Тимошенко, міністр з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Володимир Шандра, голова Держводгоспу Василь Сташук та голова Закарпатської облдержадміністрації Олег Гаваші вертольотом здійснили обліт деяких територій, що потерпіли від паводку, та ознайомилися із системою протипаводкового захисту області.

Дуже довго чекали Юлію Тимошенко, відповідно до пообіцяного графіку поїздки, люди та представники ЗМІ на Рахівщині – в Ясінях та Лазещині. Однак їхати туди прем’єр чомусь не захотіла.

Пізніше, під час прес-конференції для представників засобів масової інформації, керівник уряду підвела підсумок робочої поїздки:
– У Закарпатті не залишилось населеного пункту, де б людям не була надана допомога, практично повністю потерпілим видана матеріальна допомога. Люди високо оцінюють роботу МНС, військових, місцевої влади. Багато теплих слів було сказано на адресу голови облдержадміністрації та загалом команди, які разом із людьми боролись зі стихією і ліквідовують її наслідки. Тому я дуже задоволена поїздкою.

З головою облдержадміністрації ми обговорили декілька ключових для області проблем. Передусім – це будівництво дамб. Зараз змінами до бюджету ми виправимо цю ситуацію. Уряд планує не тільки виділити кошти на подолання наслідків стихії, а також і на фінансування всіх заходів, щоб ми були захищені від паводків. І одними із перших плануємо видатки на реалізацію протипаводкових програм, – пообіцяла керівник уряду.

Олег Гаваші у свою чергу аргументовано довів, наскільки важливим для області є протипаводковий захист, адже за останні десятиріччя через паводки Закарпаття вже вчетверте визнають територією, де сталася надзвичайна ситуація державного рівня. Прийнята державна програма протипаводкового захисту, однак лише у 2006 році вона фінансувалась стовідсотково, протягом інших років – у середньому на 20 відсотків.
– У 2008 році програма профінансована на 40 відсотків – із 204,3 мільйона заплановано лише 80,9 мільйона, з яких на сьогодні надійшло всього 39 мільйонів, – констатував керівник області. – Але навіть при цьому обмеженому фінансуванні вдалось багато зробити, що дозволили мінімізувати завдані стихією збитки.

На завершення Прем’єр-міністр сказала:
– Ми домовились, що цього року протипаводкові роботи в Закарпатті будуть профінансовані у повному обсязі – рівно стільки, скільки область зможе освоїти до кінця року.

Як зазначив Олег Гаваші, тепер важливо, щоб ці слова Юлії Володимирівни набули реального змісту, адже досі уряд тільки декларував виділення коштів регіонам. Численні звернення області в уряд з багатьох важливих проблем, зокрема і фінансування протипаводкових та протизсувних програм, залишались без реакції. Останній паводок засвідчив: легше і дешевше попереджувати лихо, адже стихія не чекає, коли уряд знайде необхідні кошти…

 

04 серпня 2008р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів