ДЛЯ ПОСТРАЖДАЛИХ РАХІВЧАН НОВІ БУДИНКИ ЗВОДИТИМУТЬ ВСІ РАЙОНИ ОБЛАСТІ
Закарпаття спіткала біда. Одна на всіх. І подолати її можна тільки спільними зусиллями. Сьогодні найбільш постраждалі від паводку Рахівщина і Тячівщина роблять все, аби якнайшвидше подолати наслідки стихії. Допомагають і допомагатимуть їм Усі міста і райони області. Про це насамперед йшлося на нараді в облдержадміністрації 6 серпня.
В нараді взяли участь голови райдержадміністрацій та райрад, міст обласного підпорядкування, керівники правоохоронних та контролюючих органів області, деяких структурних підрозділів облдержадміністрації. Голова ОДА Олег Гаваші звернувся до керівників районів і міст з проханням надати дієву підтримку постраждалим. Насамперед зі всіх райміськбюджетів області Рахівщині і Тячівщині буде виділено по 50 тисяч гривень. Кожен район бере під опіку сім’ю, в якої стихія зруйнувала будинок. "До холодів постраждалі сім’ї повинні вселитися у нові помешкання. Таке завдання поставив перед нами Президент України, і ми його повинні виконати", – сказав голова ОДА. Відповідатимуть за його виконання персонально керівники районів. "В області надзвичайна ситуація, то й заходи, що вживаються для ліквідації наслідків, теж будуть надзвичайними", – наголосив Олег Гаваші.
– Постраждали передусім незаможні родини, і серед них – немало багатодітних. Невдовзі розпочнуться осінні дощі, а роботи проводитимуться в гірській місцевості. Тож недопустимо зволікати жодного дня. І тут не може йтися про якісь проблеми з коштами. Якщо будинки не будуть збудовані – це буде проблемою вашої совістю, – наголосив Олег Гаваші, звертаючись до керівників районів.
Місяць – такий строк дав голова ОДА керівникам районів, аби навести у себе лад зі сміттям. Наскільки це важливо, ще раз підтвердив нинішній паводок, адже у багатьох населених пунктах підтоплення дворогосподарств сталося через те, що були не прочищені канави, потічки. Зараз створюються спеціальні бригада. які перевірятимуть всі населені пункти щодо санітарного стану. Якщо сільські голови не працюватимуть у цьому напрямі, до них вживатимуться кардинальні заходи, аж до звільнення із займаних посад.
Окрема тема – наведення порядку із лісокористуванням і лісопилками. Сьогодні ліси завалені відходами лісорозробок, а відходи деревообробки – тирса, опилки – нерідко горами звалені на територіях багатьох лісопилок. Все це зараз було змито великою водою, що створило затори в річках і потічках тощо.
– Тому говорити треба не стільки про те, скільки ми рубаємо, бо рубають ліс у всьому світі. Говорити треба про те, як ми рубаємо і що після себе залишаємо. Контролюючих органів у нас багато, але результат від їхньої діяльності – мізерний. Кругом несанкціоновані сміттєзвалища, гори тирси. А ми пишаємося тим, що знаходимось у центрі Європи. Якщо претендуємо на такий статус, то й наводьмо порядок по-європейськи. Тільки жорсткими заходами, аж до закриття підприємств, котрі не забезпечують належний санітарний стан, можна змінити психологію таких керівників, – вважає Олег Гаваші.
Голова облдержадміністрації поклав персональну відповідальність на керівників районів та відповідних структурних підрозділів за вирішення поставлених на нараді завдань. За місяць підведуть підсумки і зроблять перші висновки, в тому числі і кадрові.
Управління інформації
та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації
До цієї новини немає коментарів