Мешканці Закарпаття розчарувалися у страхуванні майна після нищівної повені

Мешканці Закарпаття у розпачі. Навчені ще минулими повенями люди страхували своє майно від стихійного лиха, але, як тепер з’ясувалося, розраховувати на достойні компенсації людям не варто. Самі ж страховики апелюють: виплати будуть мізерними через те, що люди економили на внесках і страхували житло на малі суми, сплачуючи на рік у середньому лише по сто гривень.

 

Мешканці Закарпаття страхують своє майно від стихійного лиха. Цю процедуру розпочали ще кілька років тому. Адже лише за останнє десятиліття люди тут пережили три нищівні повені. Оселю 73-річного Михайла Тернівського підтоплювало вже кілька разів. Житло чоловік застрахував 7 років тому, після березневої повені 2001-го. Каже: користі з цього мало, бо сума страховки оселі мала - 5 тисяч гривень. Особистих речей, побутової техніки та меблів – 25. Ці гроші страховики відшкодували б за умови повного руйнування майна, а так - виплати мізерні.
Михайло Тернівський, постраждалий: "Страхова компанія, був тут цей чоловік на машині "Нива", казав, що, дай Бог, щоб ви 200 гривень получили. А я кажу: "Слухай, я 200 гривень заплатив, а якщо ти мені 200 гривень принесеш, я не возьму і копійки".
Михайло Тернівський вже підрахував збитки. На штукатурку стін і ремонт будинку треба 30 тисяч гривень. Ще 15 тисяч - на нову техніку й меблі. Крім того, знищено весь урожай. Люди розчаровані. Кажуть: страховикам уже не довіряють, адже ті не компенсують навіть сотої частини від завданої паводком шкоди.
Ірина Тернівська, постраждала: "Нам жодного разу не виплатили ні копійки. І я не сподіваюся більше ніколи. І багато людей дуже проти них, бо вони несправедливі".
Ольга Кучерява, постраждала: "Ми страхували майно ще у 2001 році, коли був той паводок, але нам ніякої компенсації не було виплачено".
У страховій компанії кажуть: компенсації незначні, тому що люди заощаджували на внесках і страхували житло на малі суми.
Олександр Бедевельський, начальник Тячівського районного відділення страхової компанії: "Суми мізерні виходять. Що таке оцінка десь у тисячу гривень будівлі - це занадто мала сума. А з цього вже випливає, скільки ми будемо процентів".
Стихія вщент зруйнувала 19 будинків закарпатців. Ще понад 1320 осель – пошкоджено. Єдина надія людей на державну допомогу. Її виплатять усім постраждалим.


Світлана Ковбиця, Вадим Шишканич, "Факти", ICTV

 

10 серпня 2008р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів