УЖГОРОДСЬКИЙ ВАРВ ПРОВІВ ДЕМРЕКУРИЗАЦІЮ НА ВУЛИЦІ СЕЧЕНІ
28 жовтня, близько 15 години до оперативно-рятувальної служби ГУ МНС України в Закарпатській області надійшло повідомлення про розбиття ртутного термометра в одній з квартир на вулиці Сечені, що в обласному центрі.
До місця події було направлено підрозділи Закарпатського зведеного загону постійної готовності, фахівці якого провели комплекс демеркуризаційних заходів, вилучивши "отруйний" метал механічним та хімічним способами.
Нагадаємо, що ртуть за своєю сутністю високотоксична кумулятивна отрута, що дуже повільно випаровується. При цьому її випари здатні поглинати навіть стіни, тим самим створюючи додаткову загрозу для живих істот. В живих організмах вона передусім накопичується в нирках та печінці, викликаючи поступове руйнування тканин цих органів та суттєво впливає на процеси кровотворення.
Як наслідок, тривале співжиття людини з цим важким металом здатне призвести до хронічного отруєння всього організму. Саме ж протікання цього отруєння зовні нагадує одну з найбільш серйозних хвороб XXI століття - туберкульоз, коли кришаться та випадають зуби, волосся, а сама людина ніби чахне.
Щоб цього не трапилося, Головне управління МНС України в Закарпатській області радить при розливі ртуті дотримуватися наступних дій.
Якщо у приміщенні розбито ртутного градусника, передусім слід з нього вивести всіх людей. Потім відчинити настіж усі вікна й починати збирати ртуть. Однак перед цим треба захистити органи дихання, приміром, вологою марлевою пов’язкою.
Після механічного збирання ртуті необхідно провести хімічну обробку приміщення (підлоги). Для цього використовуються такі розчини: мильно-содовий (400 г мила та 500 г кальцинованої соди на 10 літрів води) або розчин марганцівки (20 г на 10 літрів води).
Потім зачиніть всі двері приміщення так, щоб не було сполучення з іншими кімнатами, і провітрюйте протягом трьох діб.
Якщо ртуть потрапила на взуття - промийте його міцним, майже чорним розчином марганцівки.
Якщо йдеться про розлив більш значної кількості ртуті, слід виконати всі застереження щодо безпеки, наведені вище. Боротьба з великою кількістю ртуті та її випарами дуже складна. Хіміки називають цей процес демеркуризацією й проводити її мають право лише спеціалісти.
ЦП ГУ МНС в Закарпатській області
До цієї новини немає коментарів