АЛКОГОЛЬ І БЕЗПЕКА - РЕЧІ НЕСУМІСНІ:

60 відсотків загиблих на пожежах перебували у нетверезому стані

 

14 листопада близько 12:00 на пульт зв’язку мукачівських пожежників надійшло повідомлення про загоряння на вулиці Грибоєдова. На приватному обійсті горіла будівля літньої кухні, яка належала 84-річному пенсіонеру.

До місця виклику негайно вирушили пожежні автомобілі, однак на той момент вогонь вже зумів призвести до непоправного – власник обійстя загинув через отруєння продуктами горіння.

На думку фахівців з пожежної справи ймовірною причиною виникнення пожежі стала необережність під час паління в ліжку.

В головному управлінні МНС України в Закарпатській області повідомляють, що це вже 42-й випадок загибелі людей на пожежах в поточному році. Найгірша ситуація з даного питання на Ужгородщині, Берегівщині, Міжгірщині, Свалявщині та Хустщині.

Як і у попередні роки найчастіше від вогню потерпає житловий сектор – тут кількість загорянь перевищує 84 відсотки від загальної кількості пожеж.

Основна причина через яку виникають пожежі – порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок (простішими словами - це так звані "електричні" пожежі, які виникають внаслідок коротких замкнень і несправних електромереж). Питома вага загорянь від цієї причини складає 48,5 відсотків і щороку зростає на один відсоток.

Аналіз умов, які сприяли загибелі людей на пожежах, вказує, що більше ніж половина людей гине в стані алкогольного сп’яніння (60,2% від загальної кількості випадків). Ще у 23,7% випадках сприятливими умовами виступив стан сну, а в 5,3% - стан хвороби та літній вік.

Найзгубнішими є пожежі, які виникають посеред ночі. У період від 22 години вечору до 6 ранку загинуло 62% від загальної кількості загиблих на пожежах. Жодного випадку загибелі людей не сталося в період між 18 та 22 годиною вечору.

Володимир Бодак, керівник закарпатських рятувальників розповідає, що виникненню пожеж на Закарпатті, сприяє насамперед, погіршення технічного стану житлового фонду і зменшення асигнувань на ремонт електромереж та систем опалення.

Виникненню пожеж також сприяє неспроможність комунальних організацій забезпечити очищення від горючих предметів горищ та підвалів та унеможливити доступу до цих приміщень сторонніх осіб та осіб без певного місця проживання, намагання зігрітися яких за допомогою відкритого вогню, часто призводить до загорянь у технічних приміщеннях.

Не менш серйозною проблемою є неспроможність частини населення придбати нові, пожежобезпечні електропобутові прилади, що призводить до використання електропобутових приладів, термін експлуатації яких давно минув.

Окреме питання - значне зростання впродовж останніх років кількості людей, які належать до так званих груп підвищеного ризику, що зловживають алкоголем, наркотиками та стають "влучною та ідеальною мішенню" для вогню.

Центр пропаганди ГУ МНС Закарпатській області

 

17 листопада 2008р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів