Зберігати великі суми грошей удома - небезпечно!
Кількість грабежів та розбоїв, яка протягом останніх років стабільно зменшувалася, нині почала зростати. Побільшало безробітних, і це позначається на криміногенній ситуації у державі. Необхідність виплачувати кредити декого підштовхнула на злочинний шлях.
Водночас, люди зняли з рахунків у банках чималі суми грошей, котрі, зазвичай, зберігають у помешканнях. А це може привернути увагу різних нечистих на руку кримінальних елементів. Тож міністр внутрішніх справ Юрій Луценко звертається до громадян: будьте пильними і обережними. Бо домівки, де зберігається велика кількість коштів, частіше стають об’єктами злочинних зазіхань.
Працівники міліції цього року затримали тисячі грабіжників квартир, з яких понад триста гастролерів – вихідців з Кавказу.
Наслідком світової фінансової кризи можна вважати і появу численних фінансових пірамід. Йдеться про діяльність кредитних спілок та інші форми залучення коштів громадян, коли вкладникам були обіцяні надвисокі відсотки прибутків. Ці структури нині закриваються одна за одною, розорюючи їх вкладників.
-- Допомогти міліції спрацювати на випередження щодо протидії такими випадками можуть і самі громадяни, які повинні бити на сполох при найменшій підозрі, -- зауважив Юрій Луценко. -- Притягнути шахраїв до відповідальності легше, ніж повернути викрадені гроші, коли фінансова піраміда розвалиться.
Те ж стосується ще однієї проблеми: практичного заморожування житлового будівництва, що може призвести до масових випадків шахрайства. Йдеться про невиконання умов будівництва, освоєння коштів та шахрайські дії забудовників. При першій такій підозрі треба звертатися до правоохоронних органів.
До слова, днями відбулося засідання колегії ГУМВС області, в якому взяли участь головуючий перший заступник начальника ГУМВС генерал-майор міліції Віталій Глуховеря, члени колегії та керівники служб, підрозділів міськрайвідділів міліції краю. Серед основних питань, які розглядалися на засіданні, було й повернення заробітчан у рідні краї та попередження можливих злочинів, пов’язаних з цим. По-перше, громадяни (а це близько 70 тисяч краян) приїдуть додому з чималими сумами грошей, тож можуть стати жертвами злочинних зазіхань. По-друге, окремі особи, які втратили через наслідки світової фінансової кризи роботу за кордоном, намагатимуться якось "реалізуватись" на батьківщині, не виключено, що вдаючись до кримінальних діянь. Тому перед працівниками міліції поставлено завдання – проводити відповідні профілактичні і попереджувальні заходи.
ВЗГ ГУМВС України в Закарпатській області
До цієї новини немає коментарів