ЗАПИТУЄТЕ – ВІДПОВІДАЄМО
Консультує ДПА в Закарпатській області
- Яким чином відображаються в податковому обліку курсові різниці при експорті продукції та продажу валютної виручки, якщо першою подією є відвантаження, а другою отримання валютної виручки і її продаж?
- Порядок податкового обліку операцій в іноземній валюті регулюється пунктом 7.3 статті 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (в редакції Закону України від 22.05.1997р. №283/97-ВР із змінами і доповненнями).
Згідно з пп.7.3.1 п.7.3 ст.7 доходи, отримані (нараховані) платником податку в іноземній валюті у зв’язку з продажем товарів (робіт, послуг) протягом звітного періоду, перераховуються в гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діяв на дату отримання (нарахування) таких доходів, і не підлягають перерахуванню у зв’язку зі зміною обмінного курсу гривні протягом такого звітного періоду.
Балансова вартість іноземної валюти, отриманої платником податку у зв’язку з таким продажем (виручка в іноземній валюті), визначається за курсом, зазначеним у першому абзаці цього підпункту.
Дата збільшення валового доходу визначається відповідно до пункту 11.3 статті 11 зазначеного Закону.
Підпунктом 11.3.1 пункту 11.3 статті 11 Закону №283 встановлено, що датою збільшення валового доходу вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), що підлягають продажу, у разі продажу товарів (робіт, послуг) за готівку - дата її оприбуткування в касі платника податку, а за відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата фактичного надання результатів робіт (послуг) платником податку.
Операції з продажу іноземної валюти відображаються в податковому обліку у порядку, встановленому підпунктом 7.3.5 пункту 7.3 статті 7, згідно з яким передбачено, що у разі продажу іноземної валюти за гривні валові доходи платника податку збільшуються на суму гривень, отриманих від покупця у зв’язку з таким продажем, а валові витрати такого платника податку збільшуються на суму балансової вартості такої іноземної валюти.
Таким чином, якщо першою подією при експорті товарів є дата відвантаження товарів, валові доходи визначаються в гривнях за курсом Національного банку України на дату відвантаження товарів. У такому випадку при продажу іноземної валюти, отриманої як виручка від експорту раніше відвантажених товарів, до валових доходів включається сума гривень, отриманих від покупця валюти, а валові витрати збільшуються на суму балансової вартості такої іноземної валюти, яка згідно з пп.7.3.1 п.7.3 ст.7 Закону №283 визначається за курсом Національного банку України, що діяв на дату відвантаження товарів на експорт.
Відділ масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян
ДПА у Закарпатській області
До цієї новини немає коментарів