Продаєте пиво? Не забудьте сплатити "хмільний" збір
Нині діюча система оподаткування в Україні включає 28 загальнодержавних податків і зборів (обов’язкових платежів). Але існують податки і збори, які сплачують тільки платники певного виду діяльності. Одним із таких зборів є збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства або т.зв. "хмільний" збір.
Платником “хмільного” збору є суб’єкти підприємницької діяльності незалежно від системи оподаткування, які реалізують алкогольні напої та пиво в оптово-роздрібній торговельної мережі.(ст. 1 Закону України “Про збір на розвиток виноградорства, садівництва та хмелярства” від 09.04.99 №587 –XIV, далі - Закон №587). Тобто усі підприємці, які працюють у сфері торгівлі (як оптової, так і роздрібної) і торгують алкоголем або пивом, є платниками “хмільного” збору. Сплачують його суб’єкти підприємницької діяльності в розмірі 1% з виручки, одержаної від реалізації у оптово-роздрібній торговельній мережі алкогольних напоїв та пива.
У 2008р. відбулося збільшення розміру ставки акцизного збору на спирт та лікеро-горілчану продукцію на 19,4%, що в свою чергу вплинуло на збільшення ціни реалізації лікеро-горілчаної продукції на 25-30%. Тобто, логічним було б збільшення на аналогічний відсоток надходжень самого збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства. Однак податківці Закарпаття за підсумками діяльності 2008 року вимушені констатувати збільшення надходження збору лише на 20% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Результати проведеного податковою службою області аналізу в розрізі суб’єктів господарювання області виявили причину таких низьких показників – несумлінність платників податків. Перебуваючи в рівних умовах для ведення бізнесу, одні платники сумлінно і в повному обсязі сплачували даний збір, а інші - суттєво занижували його розмір.Таким чином, всі не надто сумлінні суб’єкти господарювання у 2009 році будуть перевірені на предмет відповідності фактичних обсягів реалізації алкогольних напоїв задекларованим у податковій звітності та наявності супровідних документів на алкогольні напої.
Саме тому ДПА в Закарпатській області звертається до всіх суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію алкогольних напоїв, особливо до тих, що декларують незначні суми виручки від реалізації алкогольних напоїв, забезпечити добровільне декларування та сплату збору відповідно до фактичних обсягів реалізації алкогольних напоїв.
ДПА у Закарпатській області
До цієї новини немає коментарів