По водоймах біда бродить і холодної пори
Перебуваючи на водних об’єктах, треба завжди пам’ятати про власну безпеку. Особливо у холодну пору року, коли вода надто підступна. Згідно із всеукраїнською статистикою найгірші показники щодо загибелі людей на воді упродовж цього року зафіксовані в Хмельницькій (6 осіб), Кіровоградській та Миколаївській областях (по 4 особи).
Хоча Закарпаття й не вирізняється наявністю великої кількості глибоких водних об’єктів‚ але і на них все таки гинуть люди. Із загальної кількості загиблих на водоймах холодної пори переважають рибалки. За правило, ситуація ускладнюється саме навесні. Адже для рибалок настає довгоочікувана пора останнього льоду‚ яка обіцяє гарний кльов та удачу. Та попри попередження рятувальників‚ люди йдуть на водойми‚ ризикуючи життям заради ймовірного улову. На жаль‚ азарт притупляє почуття самозбереження‚ що нерідко призводить до нещастя.
Цьому підтвердження трагедія‚ яка нещодавно розігралася на Берегівщині. В оперативно-рятувальну службу Закарпаття від правоохоронців надійшло повідомлення про те‚ що на зоні відпочинку "Бумеранг", в с. Дідово знайдено речі 52-річного рибалки, місцевого мешканця, який напередодні ловив там рибу. Тіло загиблої людини вилучали водолази аварійно-рятувальної станції м. Ужгород.
Отож Головне управління МНС України в Закарпатській області наголошує: для того, щоб уникнути небезпечних факторів під час перебування біля водойм холодної пори, кожному варто бути обережним, готовим до дій в екстремальних ситуаціях, знати правила поводження та порятунку. Перед тим‚ як закинути вудочку‚ слід переконатися у безпечності місця риболовлі.
До слова, кожний рибалка, окрім рибацького оснащення, повинен мати при собі й рятувальний жилет або ж хоча б лінь завдовжки 15-20 м з петлею на одному кінці і вантажем вагою 400-500 г на другому.
Центр пропаганди ГУ МНС в Закарпатській області
До цієї новини немає коментарів