Від паводка нас захистили тільки наполовину

Уряд фінансує протипаводкову програму "Тиса" лише на 20%

 

З початку дії протипаводкової програми захисту Закарпаття від повеней (2002 рік) зроблено лише 52% робіт до передбачених програмою, а у цьому році замість планованих 214 млн. грн. у бюджеті закладено лише 38 млн. Про це минулого тижня в Ужгороді повідомив голова Державного комітету з водного господарства України Василь Сташук.
Він перебував на Закарпатті з робочим візитом у рамках засідання міжвідомчої координаційної ради з питань виконання програми комплексного протипаводкового захисту в басейні Тиси.
Фінансування захисту Закарпаття від паводків зменшується з кожним роком. Тільки у 2006 році, коли Віктор Балога був міністром МНС державне фінансування було забезпечене у повному обсязі. Хоча ефективність вкладення коштів підтвердила й минулорічна повінь, коли катастрофи зазнали кілька областей Західної України, а у нашому краї вони були мінімальними. З огляду на успішний приклад та досвід Закарпаття, за аналогом "Тиси" фахівці підготували комплексну програму "Прикарпаття", яка охоплює захист 6 областей, розрахована до 2025 року і передбачає фінансування в 31 мільярд гривень.
За словами Сташука, роботи в рамках програми "Прикарпаття" вже розпочалися, проте важко вірити у належне фінансування. Торік після повені прем’єр-міністр Юлія Тимошенко обіцяла надалі фінансувати протипаводкові роботи на всі 100%. Проте на ділі виділила для нашого краю тільки 20%. Ще 50 млн. грн. мало б надійти зі стабілізаційного фонду – тобто з коштів від приватизації. Чи будуть вони і коли – велике питання. Як і в усьому іншому, чималий тягар фінансування протипаводкових робіт уряд знову переклав на місцевий рівень.
Нині на Закарпатті відновлено роботи на 11 протипаводкових об’єктах, розпочинається новий етап програми – проектування акумулюючих ємностей. Найближчим часом планується також провести технічну раду для узгодження протипаводкових робіт і майбутнього спорудження на Закарпатті каскаду міні ГЕС. Традиційні гравітаційні моделі з підпорами не підходять для зведення на наших річках з огляду на протипаводкову безпеку, тому, за словами Сташука, йдеться про спорудження турбінних електростанцій.
Лариса ПОДОЛЯК
`Старий Замок `Паланок`

 

10 квітня 2009р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів