"Ужгородський" губернатор Тернопільщини Юрій Чижмарь
Вже насьогодні відомо, що Юрій Чижмарь буде балотуватися на посаду міського голови міста Ужгород під час виборів мера у кінці березня 2010 року.
Із головою Тернопільської облдержадміністрації 34-річним Юрієм Чижмарем зустрічаємося в його робочому кабінеті. Губернатор пропонує присісти у великі шкіряні крісла біля журнального столика. Секретарка приносить каву.
— Юрію Васильовичу, півтора року тому вас призначили губернатором. Назвіть найбільші досягнення за час вашого керівництва.
— У принципі, мене задовольняє той стан, який є, — задумується. — Область виконує бюджетні призначення по місцевому бюджету на 118 процентів. За цим показником ми є другими в Україні. Вдалося стабілізувати ситуацію з виплатами працівникам бюджетних установ. Нема заборгованості по енергоносіях.
— Які найбільші невдачі?
— Не виконали усі зобов’язання перед потерпілими від паводку. І якщо не дай Бог буде повінь, знову матимемо постраждалих. Усе залежне від нас зробили: інвентаризацію, аналізи, дослідження традиційної зони підтоплення. Але уряд досі не профінансував ці речі.
Не увійшов до переліку постраждалих регіонів Гусятинський район, хоч він також потерпів.
— На Тернопільщині вас сприймають як людину керівника президентського секретаріату Віктора Балоги. Чи ускладнює це роботу?
— Мене тут його племінником, сином, братом, кумом назвали. Добре, що не батьком, — сміється. — Жодних родинних, бізнесових, свояцьких, кумівських зв’язків із Віктором Івановичем не маю.
Я був директором громадської радіостанції в Ужгороді. Із Балогою познайомилися під час мукачівських виборів, коли він керував обласним штабом Віктора Ющенка. У 2005-му став помічником губернатора з правових питань. Далі доручили управління майна в області. Якби я хоч раз допустився грубої помилки, не мав би підтримки Балоги. Його принциповість і жорсткість до чиновників відома всій Україні. Працювали до дев’ятої-одинадцятої вечора. Але це та школа, яка мені допомагає в роботі. Як менеджер він — потужний чоловік. Це не вчитель, а екзаменатор.
— Ви звернулися до парламенту й домоглися дострокових виборів до обласної ради. Теперішня облрада працює краще за попередню?
— Тепер депутати працюють. Остання сесія тривала до другої ночі, щоб розглянути украй необхідні питання. Є дискусія в сесійній залі, але вона й повинна бути.
— Тепер почалася нова хвиля виїзду людей на заробітки за кордон. Як цьому зарадити?
— Це загальнодержавна проблема. На момент мого приходу Тернопільщина посідала за рівнем зарплат останнє місце в країні. Нині перейшли на 23-тє. Темпи росту зарплатні в області сьогодні найвищі в державі. За п’ять-сім років можемо вийти на середньоукраїнський показник. Торік — у сільському господарстві підняли офіційну зарплату вдвічі — до 912 гривень.
— Нині створюються нові робочі місця?
— В умовах кризи дай Бог зберегти ті, які є. Бувають випадки, коли руками деяких чиновників робиться усе, щоб заводи закрити. Наприклад, є цегельні заводи та підприємства, які розробляють надра. Вони три-чотири роки тому здали документи у Кабмін на ліцензію, але й досі її не отримали. Ми повинні добитися цих ліцензій.
— На Тернопільщині проблеми зі спиртозаводами. Через залишки продукції стоять підприємства у Мишковичах, Зарубинцях, Козлові.
— Ми оскаржили в суді штрафи податкової інспекції на наші підприємства. По одному з них рішення прийнято. Думаю, будуть ухвали й по інших. Щодо залишків продукції, то добре, що вони є. ”Тернопільспирт” шукає активно нові ринки збуту. У нас один із найкращих в Україні директорський потенціал у цій галузі. Кризу переживемо.
— Торік в області на 10 відсотків зросло промислове виробництво. Прем’єр Юлія Тимошенко назвала Тернопільщину зразковою. Та цього року у вас промисловість помітно впала. Чому так?
— Спад виробництва маємо по всій державі. А наша валова продукція формується в аграрному секторі. Сподіваємося на хороші врожаї. Посіяли не менше, ніж торік.
— Чому так критично до вас ставиться начальник обласної міліції Віталій Максимов?
— Якщо за рік до мене надходять сотні заяв громадян, де вказані порушення в правоохоронних органах, то я змушений реагувати. А коли питання стають системними — інформувати міністерство, Кабмін, Верховну Раду, президента. Мені неприємно, що Максимов сприйняв це як особисту образу.
— Чи повернуть вам службове авто, яке виявилося незареєстрованим?
— Мені соромно за правоохоронну систему, яка допустила, що п’ять років дорогами України їздив автомобіль, придбаний ще за часів Бакая (Ігор Бакай очолював Держане управління справами в 2003–2004 роках. — ”ГПУ”) і не поставлений на реєстрацію, бо за нього покупець повністю не розрахувався. Номери видані тією ж міліцією спеціально для адміністрації, правильно? Вони офіційно вироблені, заводські.
По закону мені належить службове авто. Буду їздити на ”мерседесі”, ”октавії”, ”жигулях” — нехай держава визначить. Можу і сам сісти за кермо.
— Мешканців Заліщицького району непокоїть створення регіонального парку ”Дністровський каньйон”. У проекті є пункт про вилучення земель за 100 метрів від каньйону.
— Буде зроблено так, щоб не обмежувати традиційні способи заробітку на присадибних ділянках. Коли створять парк? Думаю, найближчим часом.
Юрій Чижмарь пропонує відповісти на решту запитань дорогою в машині.
— Подейкують, ви співзасновник столичної фірми з облаштування аквапарків.
— Якщо вірити чуткам, то я є співвласником усіх підприємств, які створили в області за мого керівництва. Це й елеватори, й ресторани на воді, й будівельні комплекси. Зрозуміло, що я підтримую будь-яку бізнесову ініціативу, яка має на меті вкладати гроші у Тернопільщину.
Був би радий інвестувати кошти в купу проектів, але не маю таких статків.
— За декларацією про доходи ви не маєте власного житла, вкладів у банках. Може, майно записане на ваших родичів?
— У мене є вклад у банку, але це мій зарплатний проект. Маю приватизовану квартиру на 42 квадратних метри, є службова квартира на 41 квадратний метр у Києві, де живе моя сім’я. Маю земельну ділянку 10 соток у Закарпатті, 20 соток під Києвом. Зробив уже проект будинку. Я виріс на першому поверсі, тому це буде одноповерховий дім. Цьогоріч сподіваюся почати роботи.
Олена Дзік, "Газета по-українськи"
Вже насьогодні відомо, що Юрій Чижмарь буде балотуватися на посаду міського голови міста Ужгород під час виборів мера у кінці березня 2010 року.
ВІн вже раз "спробував балотуватися", не думаю що його шанси зросли.
Тут він вже точно посреться.Вже точно відомо про його земельні махінаціі в Ужгороді.