ЗАКАРПАТСЬКІ КОНТРОЛЕРИ-РЕВІЗОРИ РОЗКАЗАЛИ ПРО СЕНСАЦІЙНІ РЕЗУЛЬТАТИ КОМПЛЕКСНОЇ ПЕРЕВІРКИ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція керівництва КРУ в Закарпатській області, під час якої були оприлюднені результати роботи контролерів-ревізорів протягом 7 місяців поточного року.
Під час прес-конференції ЗМІ також були представлені результативні матеріали комплексної ревізії всієї Закарпатської області, яку нещодавно провели працівники ГоловКРУ.
Начальник КРУ в Закарпатській області Роман Чубко розповів, що протягом січня-липня 2009 року працівники КРУ в Закарпатській області провели 184 контрольних заходів, в ході яких перевірили 181 підприємство, установу та організацію. Встановлено порушення фінансово-господарської дисципліни на 174 підприємствах, установах та організаціях, або в 96 % від загальної кількості перевірених.
Зокрема, фахівці КРУ зафіксували і чимало резонансних порушень у діяльності влади. Наприклад, 342,5 млн.грн. з бюджетів (обласного і місцевих) було розміщено на депозитних рахунках комерційних банків, тоді як протягом 2007-2008 років жоден із бюджетів області не виконав затверджені показники за видатками, а захищені статті по основних галузях бюджетної сфери недофінансовано на 44,5 млн. грн. "З цих 342,5 млн. грн. станом на 01.04.2009 не забезпечено повернення 18,2 млн грн, тобто майже півроку бюджетними коштами користуються приватні банківські структури. І це при тому, що вчителі, наприклад, йшли у відпустку без грошей, які мали б отримати за законом. Крім того, втрачена можливість залучити вказані кошти на розвиток соціальних галузей області", — зауважив Роман Чубко.
У свою чергу Ужгородська районна рада допустила значних порушень щодо землі: згідно з розпорядженнями голови Ужгородської РДА та за згодою директора ДП радгосп-завод "Великолазівський" (однак всупереч п.9 ст. 149 Земельного кодексу України), із земель, переданих в постійне користування підприємству, вилучено 85,7 га та передано в землі запасу Великолазівської та Яроцької сільських рад, в тому числі 50,9 га ріллі (експертною оцінкою 21,5 млн. грн.), яку в подальшому без відповідного рішення Кабінету Міністрів України вилучено для несільськогосподарських потреб. Тобто під забудову підуть землі сільськогосподарського призначення, які незаконно перевели у землі запасу.
Фахівці КРУ також зафіксували, що у районних радах чисельність працівників значно перевищує типові штатні розписи. Наприклад, лише в обласні раді працює на 10 осіб більше, ніж повинно. На оплату "зайвих" посадовців із бюджетів витрачено майже 2,4 млн. грн.
Перший заступник начальника КРУ в Закарпатській області Володимир Дикун повідомив, що при ревізії фінансово–господарської діяльності 18 підприємств та установ, що входять до сфери управління Держкомітету лісового господарства України виявлено фінансових порушень на суму 31,4 млн. грн. Найбільш поширені порушення тут —використання та відчуження земельних лісових ділянок (незаконне вилучення земель – 351,8 тис. грн., недоотримані кошти від вилучення та самовільного захоплення земель – 1,7 млн. грн., шкода за використання земельної ділянки не за цільовим призначенням – 222,5 тис. грн. тощо). Серед інших порушень — зменшення доходів та прибутковості лісогосподарств через завищення ними витрат та реалізація продукції за заниженими цінами. Зокрема, внаслідок реалізації лісопродукції за заниженими цінами, неправильного застосування цін, 11 підприємствам Держкомлісгоспу недоотримали 616,1 тис. грн. Так, виявлені факти реалізації підприємствами лісопродукції без укладання прямих договорів, без проведення аукціону, за цінами, нижчими, ніж обумовлено в договорах згідно аукціону, по цінах, що є нижчими від затверджених по підприємству, із безпідставними знижками ДП "Ясінянське ЛМГ" (191,7 тис. грн.), ДП "Перечинське ЛГ" (118,8 тис. грн.) тощо. Також працівники КРУ виявили чимало фактів самовільних рубок: через незаконні вирубання дерев по лісосіках державі завдано шкоди на суму 175,8 тис. грн.; через виявлені факти пошкодження дерев, несвоєчасне вивезення лісопродукції сума майнових стягнень становить 333,1 тис. грн. Практично у кожному з перевірених підприємств Держкомлісгоспу встановлено факти неефективних управлінських дій, що призвело до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму більше 1 млн. грн.
Проведеними контрольними заходами на 172 підприємствах, установах та організаціях встановлені незаконні, нецільові витрати та недостачі та недоотримані фінансові ресурси на загальну суму 15,5 млн. грн. Крім того, на 44 об’єктах встановлені факти недостачі ресурсів на загальну суму 1,7 млн. грн. Втрати фінансових і матеріальних ресурсів, допущених внаслідок неефективних управлінських дій, встановлені на 75 об’єктах на суму 16 млн. грн., в тому числі упущених вигод – на 2,6 млн. грн., непродуктивних (зайвих) витрат – на 13,4 млн. грн.
Фінансові порушення, що не призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, виявлені на 136 об’єктах контролю на суму 82,8 млн. грн. У межах прав і наданих повноважень КРУ в Закарпатській області вжиті заходи, в результаті яких протягом січня-червня 2009 року забезпечено відшкодування і поновлення незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів на загальну суму 5,5 млн. грн. Надійшло фінансових ресурсів на суму 2,4 млн. грн. Усунення порушень, що не призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, забезпечено в сумі 43,4 млн. грн.
До цієї новини немає коментарів