Аншлагову виставу-фантазію "Чайка на ім’я Джонатан" київський "Вільний театр" покаже в Ужгороді
Через два тижні, 20 вересня, після тривалої літньої перерви не лише театрального сезону, а й інших гастролей відомих артистів мистецька агенція "Флібон" розпочинає свою роботу.
І одними з перших гостей в облмуздрамтеатрі в новому сезоні стануть актори київського "Вільного театру" зі своєю знаменитою постановкою вистави-фантазії "Чайка на ім’я Джонатан" за мотивами однойменної притчі Річарда Баха. Молоді київські актори пропонують закарпатському глядачеві переглянути філософську притчу у формі яскравого та видовищного дійства. Неординарна пластика, сучасна музика, азарт і натхнення, свобода думки і свобода руху — все це можна буде побачити у виставі "Вільного театру".
"Чайка" була першою виставою, зіграною молодими київськими акторами-випускниками театрального інституту на чолі з режисером-випускником Артуром Артіменьєвим у листопаді 1997 року. У тому ж році, але за чотири місяці до прем’єри був власне створений молодіжний театр. Пізніше відкриття "Вільного театру" за версією видання "Київські відомості" було визнане найяскравішим. Нині минає 12 років із дня прем’єри вистави, вона встигла об’їздити багато міст і показана близько 300 разів. У Києві "Чайка" завжди проходить на аншлагах, незважаючи на те, що близько дев’яти років театр не витрачається на рекламу і навіть інколи не розклеює афіші. Можливо, річ у вічній темі, порушеній у притчі американського письменника, а можливо й у тому, що всі світові спроби зробити постановку легендарного твору Баха були невдалими, а відгуки про постановку "Вільного театру" свідчать про протилежне. Так, до прикладу, на всеукраїнських театральних форумах відвідувачі відзначають нестандартність та неординарність постановок київського молодіжного театру: "Хочеться приходити знову і знову, адже стан душі після побаченого і почутого просто неземний".
Зважаючи на позитивні відгуки та аншлаг "Чайки", "Вільний театр" вважає цю виставу своєю візиткою, адже, погодьтеся, 12 років успіху просто так не триватимуть. Художній керівник театру, режисер Артур Артіменьєв свою першу виставу називає "маніфестом Вільного театру". До речі, Артіменьєв вважається одним із найбільш креативних режисерів України. Пізніше, у 1999 році, після "Чайки" було зіграно прем’єру "Такі вільні метелики". Динамічний мелодраматичний сюжет, яскраві характери, дотепні діалоги. У цій п’єсі американського драматурга Леонарда Герша „Вільний театр” вірний собі: її герої помиляються, сумніваються, закохуються, але роблять ще один крок, щоб стати вільними. У 2002 році світ побачив прем’єру ще одного спектаклю „Діалог самців” - інтригуючий трагіфарс за творами А. Аверченка, В. Распутіна, П. Вежинова, П. Бессона в незвичайній формі розповідає про вічний внутрішній конфлікт Людини та її Его в боротьбі за кохання та особисте щастя.
У грудні 2003 року відбулася прем’єра дитячої вистави "Голий король" (за казками Г. Х. Андерсена). Загалом театр за час свого існування здобув чимало нагород і всезагальне визнання, прикладом є Гран-прі Міжнародного театрального фестивалю "Добрий театр" у 2004 році за виставу "Діалог самців", у 2006 року — призи "За кращу режисуру" та "За кращий акторський дует" на Міжнародному театральному фестивалі "Підмосковні вечори" (м. Митищі). У травні 2007 року виставу "Діалог самців" було показано в позаконкурсній програмі Болгарського Національного театрального фестивалю у Враці, де театр отримав спеціальний приз.
РІО
До цієї новини немає коментарів