Що робити зі сміттям?

Проблема сміття на Закарпатті з кожним роком стає все серйознішою. Якщо в містах відходи ще так сяк вивозять, то в більшості сіл сміття ніколи не вивозилося.

 

Проблема сміття на Закарпатті з кожним роком стає все серйознішою. Якщо в містах відходи ще так сяк вивозять, то в більшості сіл сміття ніколи не вивозилося. Ще кількадесят років тому це не було загрозою, але нині купи з поліетиленових пакетів, пляшок та обгорток можна зустріти на околицях будь-якого села.

Старі сміттєзвалища в нас переповнюються, тож незабаром навіть жителі Ужгорода та інших міст відчують це на собі.

Щоб вивчити питання, було створено міжвідомчу групу, яка приїхала на Закарпаття. Наш край є екологічною перлиною України, має туристичну спрямованість, тож проблема сміття для області є актуальною. Минулого тижня робоча група провела свої засідання в с. Анталовцях Ужгородського району за участі представників Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, Держкомзему, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства екології, Управління водного господарства. Головна мета зустрічі – вивчити можливість створення нових полігонів для відходів – бо ж не є таємницею, що люди в населених пунктах, де планується зробити такі полігони, активно протестують проти цього. Є приклади: с. Широке (Виноградівський район) та с. Руські Комарівці (Ужгородський район), де люди заблокували спорудження сміттєзвалищ біля їхніх сіл.

У роботі міжвідомчої комісії взяв участь і сільський голова Баранинець Павло Чучка – адже на території Баранинської сільради розсташоване Ужгородське сміттєзвалище. "Місцевий час" звернувся до Павла Павловича з проханням розповісти про результати зустрічі.

– Мене здивувало, наскільки далекі ці київські пани від того, яким способом можна переконати людей дозволити будівництво сміттєзвалищ. Я дав їм просту пораду: ви не дуріть наших людей подачками, бо це дуже нагадує всякі передвиборчі справи; ви запропонуйте сучасну технологію, яка створить не сміттєзвалище, а звичайне цівілізоване підприємство, в якому працюють люди і забезпечуються всі екологічні норми, а сміття не просто закопується в землю, а переробляється. Також варто залучити під реалізацію цих проектів європейські кошти, адже всі наші річки входять до басейну Дунаю і несуть наше сміття в Європу – тож ця проблема є спільною для всіх. Ще один аспект: вирішувати такі питання має не район, а саме село, де пропонується спорудити сміттєзвалище, і всі прибутки повинні йти в сільський бюджет.

Газета "Місцевий час", Олексій Феделеш

 

12 жовтня 2009р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів