БЮДЖЕТОФОРМУЮЧІ ПІДПРИЄМСТВА ЗНИЗИЛИ ПЛАТЕЖІ, МІСТО ШУКАЄ РЕЗЕРВИ

На сьогодні одним із пріоритетних завдань податкової служби є здійснення контролю за сплатою до бюджету податку з доходів фізичних осіб. А саме за тими платниками податків, які, здійснюючи фінансово - господарську діяльність, нарощуючи обсяги виробництва, отримуючи прибутки у значних розмірах, не виплачують зарплату працівникам та, відповідно, не перераховують податок з доходів фізичних осіб, або перераховують його в незначних розмірах.

 

Днями в ДПІ у м. Ужгороді відбулася прес-конференція начальника інспекції Марії Бадиди про підсумки діяльності за 9 місяців нинішнього року. У прес-конференції також взяли участь заступники начальника ДПІ Любов Зюріна та Юрій Сарай. У ході зустрічі Марія Бадида зазначила, що з метою виконання завдань, доведених Міністерством фінансів України та місцевою радою, податковою інспекцією Ужгорода були визначені пріоритетні напрямки роботи, зокрема, це руйнування схем ухилення від сплати податків, зміцнення партнерських відносин із сумлінними платниками податків. Внаслідок реалізації цих напрямів до Зведеного бюджету за звітний період зібрано податків на загальну суму 322347,8 тисяч гривень, до державного мобілізовано 172126,3 тис.грн., до місцевого надійшло 150223,5 тис.грн.

Зростання показників у значній мірі забезпечено за рахунок збільшення надходжень по акцизному збору, плати за землю місцевих податків і зборів. Зросли і надходження податків з доходів підприємців, кількість яких на середину жовтня становить 12703 чоловік.

Юрій Сарай відмітив, що Ужгород завжди був і є містом, в якому добре розвинена торгівля. Але, у ході перевірок, проаналізувавши статистичні дані рівня заробітної плати, яку отримують наймані працівники зайняті здебільшого у сфері торгівлі можна прийти до невтішних висновків. Окремі роботодавці думають, що приховавши від держави оподаткований дохід, який виплачують у вигляді заробітної плати, вони зможуть суттєво підняти свій добробут.

Але ж добробут вимірюється не лише тими копійками, які сьогодні роботодавець покладе у свою кишеню, але й розвитком соціальної сфери міста, в якому ми мешкаємо. Всі знають, що податок з доходів фізичних осіб є основним джерелом наповнення місцевих бюджетів, з яких фінансуються такі витрати, як виплата заробітної плати вчителям, лікарям, нове будівництво об’єктів соціальної сфери, ремонт автошляхів міста тощо.

І, в решті решт, яке ж соціальне утримання одержать працівники таких роботодавців, коли вони досягнуть пенсійного віку? Завдяки активній роботі з суб’єктами господарювання легалізовано чималу кількість виплати заробітної плати найманим працівникам.

Марія Петрівна зазначила, що робота в умовах кризового року є надзвичайно складною. Цілий ряд бюджетоформуючих підприємств міста знизили платежі до бюджету. Необхідно шукати резерви, нові креативні підходи до оподаткування. Спеціалістам податкової служби треба бути професійними економістами та вдалими адміністраторами, а сумлінне ставлення до своїх обов’язків та добросовісна служба стануть запорукою у вирішенні складних завдань. Сьогодні, як ніколи, податківці сподіваються на плідну співпрацю з платниками податків, спрямовану на поповнення дохідної частини бюджету.

Трибуна

 

17 жовтня 2009р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів