Криза кризою, а від сплати податків ніхто не звільняв
Державна податкова інспекція в м. Ужгороді підбила підсумки роботи за 9 місяців 2009 ро-ку. Які вийшли результати, скіль-ки отримано податкових надходжень та про причини несплати податків розповідали під час прес-конференції начальник ДПІ в м. Ужгороді Марія Бадида та її заступники Любов Зюріна і Юрій Сарай.
— Від того як завершилися ці 9 місяців, залежить і закінчення року загалом. Завдяки проведенню різних дієвих заходів з посилення контролю за дотриманням податкового законодавства, ліквідації заборгованості перед бюджетом, за 9 місяців 2009 року план по надходженнях до зведеного бюджету виконано на 100,6 % (понад 323 млн.), до державного — на 101,4 % (понад 172 млн.) і до місцевого — 99,7 % (понад 150 млн.), — зазначила Марія Бадида.
Найвищі темпи приросту сплачених податків та зборів до відпо-від-ного періоду минулого року забезпечено по акцизному збору — 301 %, платі за землю — 115,0 %, місцевих податках і зборах — 105 %.
Зросли і надходження податків з доходів підприємців, кількість яких станом на 1 жовтня становила 12 703. Що ж до збиткових під-приємств, то їх кількість внаслі-док проведеної з ними роботи скоротилася з 12 до 10, результатом чого є збільшення платників податку на прибуток.
Однак пішов спад по основному бюджетоутворюючому показнику. Цьому є пояснення, адже підприємства робочу силу не добирали, навпаки, на багатьох має місце скорочення тривалості робочого дня. Крім того, в умовах економічної кризи політика уряду щодо під-приємств вимагає в першу чергу виплатити заробітну плату, по-друге — розрахуватися за енергоносії і лише на третьому місці стоїть сплата податків. Звичайно, це зумовило нарощення боргів. Прикладом тут слугують підприємства житлово-комунальної сфери, зокрема ужгородський Водоканал.
Якщо раніше Ужгород "виживав" та рахунок таких "монстрів", як Ужгородське відділення Львівської залізниці та "Гроклін-Карпати", то тепер надходження від них знизилися десь на мільйон.
Понад два мільйони за цей період втратило місто й у зв’язку з припиненням видачі торгового патента в ігровому бізнесі. "А загалом до кінця року ми не доберемо приблизно 10 мільйонів гривень", — зазначила Марія Бадида.
Цікава ситуація виходить і з ринковими зборами. Як відомо, під-приємці, що працюють на ринках міста, повинні сплачувати єдиний податок у розмірі 195 грн. Однак підприємці з найбільшого ринку, що по вул. Краснодонців, будучи мешканцями Ужгорода, сплачують всього по 100 грн. податку, оскільки територія ринку належить не обласному центру, а Великолазівській сільській раді.
Проблемою є і те, що деякі роботодавці не оформлюють зі своїми працівниками трудові відносини — простіше кажучи, виплачують зарплату в конверті, — тож, зрозуміло, не сплачують за ними і податки. Задля виявлення таких та інших порушень управлінням аудиту юридичних осіб ДПІ в м. Ужгороді проведено 196 перевірок, відтак донараховано узгоджених зобов’язань у розмірі 9 408,0 тис. грн., зменшено відшкодування ПДВ на суму 1 640,8 тис. грн.
Щодо податкового боргу, який на 1 жовтня становить 23,6 млн. грн., то податківцями були вжиті заходи задля його стягнення, в результаті чого до бюджету надійшло 6 828,9 тис. грн.
Зокрема, податковий борг було погашено за рахунок реалізації активів, що перебувають у податковій заставі, вилучення готівки, а також було прийнято 44 кредитні угоди про розстрочення боргу.
РІО
До цієї новини немає коментарів