15 листопада - граничний термін сплати податку за землю громадянами
Використання землі в Україні є платним згідно з Законом України "Про плату за землю". Плата за землю справляється у вигляді податку на землю або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.
Плата за землю громадянами – власниками чи орендарями земельних ділянок
Використання землі в Україні є платним згідно з Законом України "Про плату за землю". Плата за землю справляється у вигляді податку на землю або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.
Платниками плати за землю є землевласники і землекористувачі, в тому числі орендарі. Об’єктом оподаткування платою за землю є земельна ділянка, яка перебуває у власності або користування, в тому числі на умовах оренди.
Якщо фізична особа є землевласником або землекористувачем, то плата за землю справляється у вигляді податку на землю. Право власності або користування підтверджується державним актом, що видається на підставі документів, що підтверджують право власності на землю (договорів купівлі-продажу, дарування, міни, інших цивільно-правових угод, свідоцтва про прийняття спадщини, приватизації земельної ділянки та ін.).
Важливо знати, що навіть якщо у фізичної особи немає документів про право власності або використання землі, яка належить їй, незалежно від цього така особа зобов’язана сплачувати податок на землю, оскільки одержання такого документа є добровільним і податок нараховується не за фактом наявності державного акта, а за даними державного земельного кадастру. До органів податкової служби щокварталу надходить інформація від органів і установ, у тому числі нотаріусів, БТІ і Держкомзему України. На підставі цих даних органи державної податкової служби ведуть облік (реєстр) землевласників, землекористувачів і орендарів.
Якщо особа є орендарем землі державної або комунальної власності, то вона сплачує орендну плату. Підставою для нарахування плати є договір про оренду землі, укладений з органом місцевого самоврядування, що набирає сили після державної реєстрації. Якщо особа орендує земельну ділянку у приватної особи, то вона виплачує власникові орендну плату, а власник ділянки розраховується за землю з державою.
Які ставки земельного податку
Ставка і розмір податку залежать від площі земельної ділянки, а також від того, де вона знаходиться і як її використовують. Ставка податку не залежить від результатів господарської діяльності на земельній ділянці.
Якщо грошову оцінку землі проведено, ставка податку визначається у відсотках від її грошової оцінки в залежності від призначення використання землі.
Якщо грошову оцінку землі не проведено, ставки залежать від кількості громадян, які проживають у населених пунктах. Причому у 2008 році ставки податку для таких ділянок було збільшено у п’ять разів і сьогодні становлять для населених пунктів Закарпаття від 7,5коп. до 52,5коп. за 1 м2 .
Хто має право на пільги
Законодавством для фізичних осіб передбачено низку пільг щодо сплати земельного податку. Зокрема, від податку звільняються інваліди I та II груп; громадяни, що виховують трьох і більше дітей; громадяни, у яких члени родини проходять строкову військову службу; пенсіонери; ветерани війни, а також інші особи, що користуються пільгами відповідно до Закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; особи, що постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС.
Для зазначених осіб надаються пільги на одну земельну ділянку кожного виду в межах норм, установлених Земельним кодексом.
Коли і як сплачується податок
Земельний податок громадяни сплачують у відділенні банку або в сільській раді за місцем розташування земельної ділянки. Плата за землю вноситься двічі за рік рівними частинами: до 15 серпня і до 15 листопада. Громадянин має право сплатити усю суму земельного податку за першим строком сплати. Податкові інспекції до 15 липня (на підставі наявної в податковій службі інформації) розсилають усім платникам повідомлення, в якому зазначається сума податку на землю і номер відповідного рахунку.
Якщо фізична особа не одержала повідомлення, вона може самостійно звернутися до податкового органу і сплатити необхідну суму. Уточнити грошову оцінку землі та дізнатися, чи було її взагалі проведено, а також дізнатися про суму, яку потрібно сплатити, можна у податковій інспекції за місцем розташування земельної ділянки або в місцевій сільській, селищній або міській раді.
Не зволікайте! 15 листопада – останній термін сплати податку за землю громадянами!
ДПА у Закарпатській області
До цієї новини немає коментарів