Закарпаття може залишитися без електропостачання

ВАТ ЕК "Закарпаттяобленерго" так і не пускає ревізорів, аби перевірили, як підприємство господарює і чи ефективно використовує державне майно

 

ВАТ Енергопостачальна компанія "Закарпаттяобленерго" так і не допускає ревізорів КРУ в Закарпатській області до перевірки. Чергова патова ситуація: КРУ, спеціальна державна організація, створена для того, аби перевіряти, в якому стані знаходиться державне майно, як його використовують, чи ефективно - не може цього зробити на підприємстві, на якому 70 % належить державі. Це суперечить чинному законодавству, але чомусь суди не хочуть керуватися в своїх ухвалах законами і приймають рішення на користь монополіста - не допускати ревізорів до перевірки.

"Нас це вже вдруге не допускають на це підприємство, - коментує начальник КРУ в Закарпатській області Р. В.Чубко. - Торік не пустили на проведення аудиторського дослідження. Тоді ВАТ ЕК "Закарпаттяобленерго" подало позовну заяву до Закарпатського окружного адміністративного суду про визнання дій КРУ протиправними. Даний позов був задоволений судом повністю, однак контрольно-ревізійне управління оскаржило постанову суду до Львівського апеляційного адміністративного суду. Наразі справа все ще в них на розгляді. Окрім того, на початку 2009 року наших працівників не допустили на проведення ревізії фінансово-господарської діяльності ВАТ ЕК "Закарпаттяобленерго". Це товариство знову звернулося до суду, і знову з позовною заявою про визнання наших дій протиправними та клопотанням на забезпечення адміністративного позову - заборонити КРУ вчиняти будь-які дії, тобто проводити перевірку цієї енергопостачальної компанії. Це клопотання було задоволене судом, але ми дану ухвалу знову оскаржили".

А провести перевірку діяльності ВАТ ЕК "Закарпаттяобленерго" просто необхідно, адже за роки, відколи ревізорів не пускають на підприємство, невідомо що могло трапитися з майном, активами. Цікаво також, які кошти вкладені в розвиток електромереж, чи ефективно використані фінансові ресурси, чи керувалися чинними законами при їх використанні керівники енергопостачальної компанії?

Бо насправді виникає ситуація, коли стратегічно важливе для області підприємство безконтрольне. Це може призвести до того, що Закарпаття у будь-яку мить може залишитися взагалі без електропостачання. В умовах густонаселеності області, гірської місцевості, лісистості, відсутності газу та й взагалі можливості прокладання блакитного палива до багатьох населених пунктів, питання стабільного і якісного електропостачання набуває особливої ваги.

До речі, це питання - недопуск ревізорів до перевірки фінансово-господарської діяльності ВАТ ЕК "Закарпаттяобленерго" начальник КРУ в Закарпатській області Р. В. Чубко порушував і під час одного з останніх засідань Закарпатської обласної ради. "На жаль, чомусь обласні депутати не хотіли мене почути, вони радше воліли говорити про суперечки чи не порозуміння, але не про те, що важливе справді для краю. Я вважаю, що можна скільки завгодно говорити про суперечки начальника КРУ і обласної влади, але я не розумію, чому патріоти Закарпаття не говорять про кардинальні речі, а енергопостачання якраз до цього поняття і входить. Так само, як і використання коштів на відбудову після паводків, як питання незаконної передачі земель з сільськогосподарського в несільськогосподарське призначення. Є речі, що справді важливі для області, їх би мала чути і вирішувати влада в перш чергу", - прокоментував Роман Чубко.

Прес-служба КРУ в Закарпатській області

 

16 грудня 2009р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів