Хто буде наступним мером Ужгорода?
9 лютого в Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція на тему "Хто буде наступним мером Ужгорода"? Це цікаво бодай з тієї точки зору, що принаймні ще 12-13 потенційних кандидатів, які є сильними особистостями, уже говорять про свої наміри очолити обласний центр Закарпаття.
Власне про підготовку до місцевих виборів, які повинні відбутися 30 травня 2010 року, говорив екс-заступник мера Ужгорода Володимир Бобков. Він фактично першим заявив про свої наміри з-поміж інших кандидатів.
Володимир Бобков на початку прес-конференції повідомив, що вирішив узяти участь у виборах міського голови міста Ужгорода. "Якщо нічого не зірветься, хоча є такі намагання у ВР, аби провести восени водночас і вибори до Парламенту, то вибори відбудуться, і я маю намір взяти в них участь", - розпочав В. Бобков. З його слів, наразі за своєю спиною має лише тил у вигляді родини та бажання попрацювати на розвиток міста.
В. Бобков відповів на запитання журналістів:
- Перші ваші кроки у разі, якщо ви переможете?
- Це буде важка робота, але це буде насамперед продовження тих напрямків, над якими я працював.
- Вас асоціюють з нинішнім мером Сергієм Ратушняком. Ви кажете, що йдете окремо. Чи виникали між вами конфлікти?
- Як такого не було, у наших відносинах виникло різне бачення розвитку подальших подій, і насамперед роботи на благо міста. Тому я написав заяву і пішов. Фактично каменем спотикання стало питання будівництва аквапарку, коли я зрозумів, що протистояння міської влади й обласної руйнує цю ідею.
- Тобто, можна поставити "хрест" на ідеї аквапарку в Ужгороді?
- Так, в середині 2008 року інвестори почали згортати свою діяльність. Без земельного питання не вирішити цю проблему.
- Як ви оцінюєте роботу нинішньої міської команди?
- У принципі, з тими можливостями – біль-менш нормально. Але я вважаю, що була допущена велика помилка міської влади в тому плані, що відбулося розпорошення коштів. Вийшло так, що кожен тягнув на себе бюджетну ковдру, і в результаті нічого не дороблено. Я прихильник того, щоб визначити на рік певну програму, і її доробити. Треба визначити, які найболісніші питання. Приміром, так починали з ліквідацією КП "Ужгородтеплокомуненерго". Не закінчили вирішення цього питання, і я думаю, що теплокомуненерго цього сезону "з’їло" стільки грошей, що бюджет весь дірявий.
- Що підштовхнуло вас йти на вибори?
- Я багато чого не доробив. І я патріот цього міста, хоча попрацювати на його благо.
- Чимало ужгородців вважатиме вас технічним кандидатом Сергія Ратушняка?
- Є така думка, але це не так, і цього не буде. Ті широкі консультації, які ми зараз проводимо з різними політичними партіями, вони однозначно закінчаться формуванням виборчого блоку. Я йтиму до кінця. Якщо відчую, що темпів необхідних не можу набрати, може відбутися процес об’єднання з кандидатом, який має більшу підтримку населення. Цей процес можливий. Але виключно на взаємовигідних підставах.
- За які кошти будете проводити агітацію?
- Я все життя працював, маю власні заощадження. Сподіваюся, що підтягнуться люди, які захочуть взяти участь у виборчих процесах. Все прораховано, не все так дорого, як здається. Дорого ,якщо проводити концерти чи купувати муку та гречку.
- Якими аргументами ви намагатиметеся переконувати виборців?
- Є речі, на які я маю намір спертися. Щодо електорату, то основна ставка робитиметься на інтелігенцію, освітян медиків, середній клас, малий і середній бізнес. Я не хотів би бачити при владі мільйонера. Бо міський голова – це людина, яка має дбати про себе трохи менше, ніж про громаду. Якщо баланс змінюється, тоді починається конфлікт з громадськістю. У мільйонерів баланс на свою користь зазвичай змінюється.
А ще міський голова не має бути політиком, має бути господарником. Я не хочу воювати. Краще поганий мир, ніж хороша війна. Я особисто не бачу великих проблем домовитися з обласною адміністрацією. Нема потреби воювати з судами, прокуратурою, міліцією, їх треба використовувати для спокою громадськості.
- Ви не конфліктна людина?
- Ні, з роками я стаю дедалі врівноваженішим. Мені хочеться консолідації, співпраці, аби вирішувати проблеми, а не створювати їх.
- Що ви вважаєте своїм найбільшим успіхом на посаді першого заступника міського голови?
- Кілька є успішних проектів. Найбільшим успіхом вважаю те, що вдалося запустили дві котельні в лікарнях міста Ужгорода. Я місяць не відходив від них, коли встановлювали, будували. Вдалося запустити. Успіх – вирішення проблем водопостачання бодай частково, але вирішення. Успіх – котельні в освітніх закладах. На жаль, що я залишив, те і є, більше нічого практично не доробили.
Вл. інф.
А Я не вірю.Цей бомж ратушняка людина.
Чомусь я йому вірю. Успіхів