На Закарпатті вийшла книга Юрія Туряниці "Про священне дерево і квітку, яка стріляє"
Відомий закарпатський науковець, невтомний фольклорист і краєзнавець, кандидат філологічних наук, професор Юрій Туряниця останніми роками радує продуктивною творчою працею не лишень на викладацько-педагогічній ниві, але й у царині художнього слова.
Маємо на увазі його книжки й книжечки, адресовані не тільки дорослим читачам, але й діточкам. Зокрема такі, як "Про пухнасту кицьку Сімку", "Про весну красну і Великдень" та інші, які сподобалися багатьом юним читачам. До таких належить і його найновіша книжечка (побачила світ наприкінці минулого року) художніх нарисів, скомпонованих на фольклорній канві - "Про священне дерево і квітку, яка стріляє (сказання - бувальщини дідика Муньки, Яшки Юр’єва, дівчинки Каролінки)".
Видання адресоване дітям і батькам. Ця книжечка оригінальна й цікава передусім тим, що поряд з реальними та феєричними образами, легендами та переказами, багата географічними відомостями та назвами населених пунктів, гір, річок, лісів, іншими топонімічними щедротами та ботанічними перлинами нашого краю. Зворушливо розповідається в ній і про вже згадувану квітку, що стріляє та вбиває потворність, як фіалочка й суничка дітками були, про травичку Рятівничку і кицьку Сімку, багато інших дерев, квітів, тваринок, бувальщини про добрих людей і красу життя.
Стиль книжки — ніжно-лагідний і пестливий, наскрізно пройнятий фольклорною стихією і манерою народнопоетичних метафоричних прийомів образотворення. її художня дефініція зводиться до стислого викладу логічної інтерпретації найістотніших ознак і понять, виражених через взаємини краси природи з мораллю і любов’ю до життя, до рідного краю через призму людських доль і стосунків. Саме в цьому й полягає пізнавально-виховна педагогічна, естетична цінність та патріотичність аналізованої книжки, проілюстрованої малюночками маленької ужгородки, дівчинки Каролінки.
До цієї новини немає коментарів