Балога стане новим Шуфричем або головним міліціонером?
Нова влада відчуває певні кадрові проблеми
Після валових посадових призначень починається перша хвиля чисток. І мова не так про губернатора Сухого, який не втримався в Тернополі, і навіть не про віце-прем’єра Семиноженка. Мова про потужну хвилю, яка наростає.
У когорті претендентів на виліт з влади 6—7 губернаторів, міністри Митник, Єжель, Табачник і навіть Шуфрич. Окрема мова про віце-прем’єра Тігіпка. Тігіпку самому вигідно піти від Януковича і зробити себе ображеним на владу, щоб підняти рейтинг. Саме Тігіпко чи не найбільше вляпався у тій владі проектом нового Податкового кодексу, який розкритикував сам президент (про це читайте на стор. 7).
Але проблема влади в тому, що звільнених нема ким замінювати. Як і попередники, влада Януковича зробила помилку, роздавши крісла за партійним принципом, повністю проігнорувавши еліту. Наразі новим кадровим резервом будуть нові союзники. "Регіонали" починають дистанціюватися від комуністів та литвинівців і формують парламентську коаліцію "тушок" з когорти колишніх політичних опонентів від БЮТ та "Нашої України". Віце-спікер Микола Томенко цього тижня підтвердив, що ще багато депутатів від опозиції стоять у черзі на вступ до провладної коаліції. Наразі вербуванням займається перебіжчик Жванія. Серед потенційних перебіжчиків і депутати від Балоги.
Сам Балога вичікує, а точніше, веде торги з владою, хоча публічно зізнається тільки в тому, що домовляється з Яценюком та Порошенком. "Підтверджую: переговори як політичний інструмент були, є і будуть. У тому числі з названими політиками. Ми намагаємося знайти спільні точки дотику", — сказав Балога одному з видань. Але при цьому дуже м’яко висловився про дії влади. Він сказав, що не хоче, аби "...Партія регіонів наробила критично багато помилок". "Зараз вона при владі. А значить її прорахунки — це мінус країні, тож радіти з цього може тільки той, хто не хоче добра Україні", — сказав Балога.
Така лояльність Балоги пояснюється тим, що самі "регіонали" готують йому гарну посаду за лояльність. Цього четверга один із представників фракції Партії регіонів повідомив агенції ІМК, що Балога — основний претендент на посаду міністра з питань надзвичайних ситуацій. Як зазначив співрозмовник агенції, у парламенті до кінця сесії мають розглянути питання про відставку чинного міністра Нестора Шуфрича, натомість на його місце можуть призначити В. Балогу.
"У Віктора Балоги добрі шанси стати міністром. У Партії регіонів розглядають співпрацю з ним, оскільки представники "Єдиного центру" на місцевих виборах у минулому році набрали переконливу кількість голосів. У зв’язку з тим, що дуже скоро відбудуться місцеві вибори, Партії регіонів важливо налагодити співпрацю з "Єдиним центром", аби закріпитися на місцях", — зазначив представник ПР.
Щоправда, "регіонал" Чечетов спростував можливу кадрову ротацію, бо Шуфрич доволі надійно прописався в лавах влади, але чутки просто так не з’являються. Хоча якщо навіть не вдасться Балозі підсісти Шуфрича, то сам факт гарної кадрової перспективи для Балоги дуже реальний. Українські політологи прогнозують, що вже восени в Кабінеті Міністрів Азарова відбудеться друга хвиля кадрових ротацій. І заступник директора агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький не відкидає ротації керівництва Міністерства внутрішніх справ. Він зазначив, що на посаду керівника МВС може бути призначено саме Віктора Балогу. "Є певні чутки, що Балога хоче і йому начебто певні групи Партії регіонів пропонують посаду голови МВС", — сказав він.
Та сподіваємося, що Янукович розуміє важливість наслідків формування влади. Чи потрібен йому зайвий тягар — політичні лузери? Чи зможе він ініціювати справжні реформи, залучаючи реформаторів, а не імітаторів? Від відповіді на це запитання за теперішньої політичної кон’юнктури залежить і його президентське майбутнє.
РІО
До цієї новини немає коментарів