Стартував Європейський тиждень місцевої демократії
з 11 по 17 жовтня В Україні проводиться Європейський тиждень місцевої демократії. Це - нова політична ініціатива Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи та Європейського комітету місцевої та регіональної демократії. Він щорічно організовується місцевими органами влади усіх держав - членів Ради Європи з метою просування принципів місцевої демократії та сприяння демократичній участі на місцевому рівні.
З метою проведення органами місцевого самоврядування заходів інформаційного та роз’яснювального характеру з питань функціонування системи місцевого самоврядування в Україні, європейських стандартів, правової бази місцевого і регіонального розвитку та ролі Ради Європи в процесі зміцнення демократії на місцях на виконання Указу Президента України від 27 вересня 2007 року №922/2007 „Про Європейський тиждень місцевої демократії”, на підтримку ініціативи Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, відповідно до резолюції Віце-Прем’єр Міністра Віктора Тихонова від 06.09.2010 № 51240/1/1-10 голова облради Михайло Кічковський та голова ОДА Олександр Ледида підписали спільне розпорядження ( вiд 04.10.2010 року №58) "Про проведення Європейського тижня місцевої демократії".
Ним затверджено план основних заходів у рамках Європейського тижня місцевої демократії з ознайомлення населення, передусім молоді, з діяльністю сільських, селищних, міських, районних рад та їх виконавчих органів з реалізації покладених на них законодавством функцій по забезпеченню соціально-економічного та культурного розвитку територіальних громад, залучення до цього процесу широких верств населення.
Європейський тиждень місцевої демократії розпочався в облраді Днем відкритих дверей для студентів вищих навчальних закладів та учнів загальноосвітніх шкіл області, а також розгорнутої тематичної виставки у фойє облради. Цього разу діяльністю депутатського корпусу зацікавились старшокурсники Ужгородського культосвітнього училища. Їх вітали та спілкувалися з ними перший заступник голови облради Андрій Сербайло, радник голови облради Іван Діус, начальники відділів та спеціалісти, а також доктор історичних наук Роман Офіцинський та директор Державного архіву Закарпатської області Михайло Делеган.
Андрій Андрійович розповів про склад і систему роботи обласної ради в умовах сьогодення, про порядок підготовки і прийняття рішень, контроль за їх виконанням, про розробляння i здійснення органiзацiйно-технiчних заходів при підготовці та проведенні сесій обласної ради та засідань її президії, постійних депутатських комісій. Наголошувалось, що рішення та заходи облради ухвалюються та реалізуються відповідно до вимог чинного законодавства України та впроваджуються на принципах Європейської хартії місцевого самоврядування і положеннях, які мають обов’язкову юридичну силу для України. До обласної ради V скликання, - підкреслив він, - обрано 90 депутатів від 7 політичних партій та блоків.
Упродовж роботи обласної ради V скликання (квітень 2006 року – жовтень 2010 року) відбулася 31 сесія обласної ради, проведено 35 пленарних засідань. На пленарних засіданнях вирішувалися питання регіонального масштабу, які виникали у процесі діяльності обласної ради, в інтересах реалізації завдань і функцій державної влади та місцевого самоврядування, із врахуванням думки всіх депутатів та їх виборців. При цьому робота обласної ради проводилася згідно із затвердженим регламентом.
Повноваження обласної ради реалізовувалися шляхом прийняття відповідних рішень. За звітний період прийнято 1207 рішень.
За структурою прийнятих рішень 126 стосуються питань економічного і соціального розвитку, підприємництва, транскордонного співробітництва. Численну групу – 80 – становлять рішення з бюджетних питань (формування, затвердження, виконання обласного бюджету, внесення змін до нього, наповнення місцевих бюджетів тощо). Розгляд широкого спектру земельних питань, агропромислового розвитку теж були пріоритетними для обласної ради у звітному періоді. Із зазначеної тематики прийнято 79 рішень. Також ухвалено 123 рішення про погодження клопотань щодо надання надр у користування. Питанням ефективного використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області присвячено 190 рішень.
Іван Діус наголосив, що Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи пильно стежить за дотриманням країнами-членами Ради Європи положень Європейської хартії місцевого самоврядування у частині захисту інтересів місцевого самоврядування. До слова, з метою підведення підсумків реалізації "Європейського тижня місцевої демократії" в Україні у 2010 році та вироблення рекомендацій щодо проведення цього заходу у наступному році планується 15 жовтня провести національну науково-практичну конференцію у м. Борисполі Київської області за участю представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх асоціацій.
Оскільки голова облради Михайло Кічковський є членом постійної делегації від України в Конгресі, - далі вів Іван Георгієвич, - то в цьому контексті на теренах краю робота ведеться на відповідному рівні. Обласною радою ухвалено низку рішення щодо партнерських зв’язків із країнами близького та далекого зарубіжжя, підписано угоди про співробітництво із 10 регіонами сусідніх країн та рядом областей України . Активну участь бере в реалізації Програми Сусідства:"Угорщина – Словаччина-Румунія- Україна","Польща- Білорусь -Україна" та ін. Плідною виявилася співпраця між Закарпаттям і краєм Височіна ( Чеська республіка), крайова рада якої, як і в попередні роки, виділила 5 млн. чеських крон на реалізацію спільних проектів щодо реконструкції та капітального ремонту більше 10 освітніх, культурних, соціальних закладів нашої області, розвитку екології, туризму. А цього року перші кроки зроблено з боку облради стосовно співробітництва між Закарпатською областю і Вуковарсько-Сремською жупанією (Республіка Хорватія).
Відтак Іван Діус заначив, що 28 жовтня ц.р. відбудеться пленарне засідання сесії Конгресу МРВРЄ, в якому візьме участь голова облради Михайло Кічковський, де виступить з доповідь "Про сталий розвиток гірських регіонів на прикладі Карпат". Передбачається також ухвалення рішення щодо Резолюції та Рекомендацій з цієї тематики, яка, між іншим, стала провідною під час проведення міжнародної науково-практичної конференції, що проходила 8-10 вересня ц.р. у м. Ужгороді. "Рада Європи, - підсумував радник голови облради,- надає особливу увагу саме компоненту розвитку місцевого самоврядування і готова, навіть розглядає можливості збільшення на сьогодні допомоги Україні в цій галузі. Але Раду Європи надзвичайно цікавлять все-таки практично кроки української влади щодо реалізації реформи місцевого самоврядування. В цьому плані є певні обнадійливі позиції. Це, насамперед, - візит президента України до Страсбурга 27 квітня, а 7-8 жовтня – до Франції , який під час ділових перемовин визначив місцеве самоврядування як один з пріоритетів у своїй діяльності. Як підтвердження тому - утворення певних інституційних органів, які мають забезпечити здійснення реформи місцевого самоврядування, Ради регіонів, Комітету економічних реформ. І,навіть, нової посади в уряді – віце-прем’’’’єр-міністра з питань регіональної політики і т.д.
Цікавими були екскурс - розповіді Михайла Делегана та Романа Офіцинського про зародження та подальше формування демократії в Україні, і зокрема на Закарпатті. На їх переконання, європейський вектор політичного розвитку є чинником продовження традиції розвитку демократичних тенденцій української державності.
Учасники зустрічі відповіли на всі запитання присутніх. Потім студенти ознайомилися з умовами роботи спеціалістів виконавчого апарату.
Прес-служба облради
До цієї новини немає коментарів