На витоку Тиси 5 європейських країн встановили символічні таблички

На витоку річки Чорна Тиса (у горах поблизу однойменного села у Рахівському районі) представники 5 європейських країн басейну Тиси встановили та урочисто презентували символічні таблички. З цієї нагоди у місці, де народжується річка Тиса, побували журналісти у ході виїзного засідання Ужгородського прес-клубу.

 

Відповідне рішення про встановлення табличок було прийняте у квітні цього року на конференції Міністрів охорони довкілля країн басейну Тиси (Україна, Угорщина, Словаччина, Румунія та Сербія). А ще понад півтори століття тому місце витоку Чорної Тиси упорядкували та встановили тут пам’ятний знак угорці.
Встановлення табличок (їх вмонтували у кам’яне підвищення на місці витоку річки) знаменувало собою важливість співпраці між усіма країнами басейну Тиси задля її збереження.
Українську табличку презентував начальник Закарпатського облводгоспу Володимир Чіпак. Він наголосив на важливості Тиси у житті мешканців кожного населеного пункту, поблизу якого вона протікає у всіх 5 країнах. В. Чіпак також зауважив, що з природнім життям річки, її повноводністю та, відповідно, паводками людям слід не боротися, а намагатися правильно співіснувати, якісно захищати будівлі, розташовані поблизу річки, її береги та не провокувати стихію своєю діяльністю.
Румунську табличку презентував головний інженер водного управління Марамурешу Богдан Стелян Івачу, сербську – представниця Міністерства с/г, торгівлі, лісового і водного господарства Міліца Міленкович, словацьку – фахівцеь гідрометеорологічного інституту з м. Кошіце Беата Деметрова, угорську – головний консул м. Берегово Іштван Тот.
В урочистостях з нагоди відкриття табличок також взяв участь керівник відділу інфраструктури та охорони довкілля Представництва ЄС в Україні Ханс Райн. Він розповів про міжнародні програми, які діють для захисту вод Тиси.
На табличках 5 країн викарбувані такі їхні наміри: "Об’єднаймо зусилля заради збереження Тиси", "Зробити так, щоб Тиса дарувала прозорі води Дунаю та Чорному морю", "Збережи Тису для майбутнього", "Спільно за тису", "Тисо, твоя нестримна краса і велич – це спільне багатство п’яти країн".
Також поряд встановлено пам’ятну табличку міжнародної компанії Coca-Cola, яка є постійним партнером водозахисних програм та щорічно допомагає проводити на Закарпатті дитячий фестиваль "День Дунаю".
Для інформації: виток р. Тиса (Чорна Тиса) знаходиться на південно-західному схилі гори Братківська в Українських Карпатах на висоті 1240 м над рівнем моря.

 

29 червня 2011р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів