У трьох районах Закарпатської області затверджені схеми екомережі

На сесіях Свалявської, Тячівської та Хустської районних рад прийняті рішення щодо затвердження схем екомережі у цих районах у рамках виконання "Програми перспективного розвитку природно-заповідної справи та екологічної мережі в Закарпатській області на 2006-2020 роки".

 

Такі рішення незабаром повинні бути прийняті й у інших районах області. У державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області очікують, що до кінця року вдасться затвердити загальну схему екомережі області. Начальник держуправління Андрій Погорєлов розповів про важливість такого природоохоронного заходу та подальші кроки обласних екологів щодо його провадження:
– Однією з найпродуктивніших ідей сучасної екології є ідея створення екомережі. Екомережа Карпат – має особливе значення, адже мова йде про збереження унікальної скарбниці не тільки європейського, але й світового значення. Карпати характеризуються потужною біологічною різноманітністю, вагомим природно-ресурсним потенціалом та високим рівнем збереженості дикої природи. Закарпаття є центральним ланкою, що поєднує Південні та Західні Карпати, тому дуже важливо створити екомережу і зберегти унікальні екосистеми саме тут. На засіданні Координаційної ради з питань формування національної екологічної мережі Закарпатської області, яке відбулося на початку року було намічено подальші шляхи виконання Плану заходів, спрямованих на розвиток регіональної мережі та територій природно-заповідного фонду місцевого значення на території Закарпатської області. Головною метою створення екомережі області є формування територіально єдиної системи, побудованої відповідно до забезпечення можливості природних шляхів міграції та поширення видів рослин і тварин, яка б забезпечувала збереження природних екосистем, видів рослинного і тваринного світу та їх популяцій. Створюючи схему екомережі враховувалися вимоги міжнародних конвенцій, нормативно-правових актів національного законодавства, пропозиції відповідних профільних відомств, науковців та природоохоронців. Екомережа Закарпатської області стане головним з’єднувальним коридором між природоохоронними територіями сусідніх країн. Коли усі схеми будуть погоджені і прийняті, їх розглядатиме Громадська Рада, що діє при держуправлінні. Після громадського обговорення проект схеми екомережі затверджуватиме сесія обласної ради. Для забезпечення доступу громадськості до екологічної інформації нами оприлюднені прийняті рішення районних рад на офіційному веб-сайті державного управління, решта будуть опубліковуватися по мірі їх прийняття. Усі зацікавлені громадяни можуть ознайомитися з ними та внести свої пропозиції.
Довідково: Згідно з даними Головного управління Держкомзему у Закарпатській області площа екомережі становить 984,3 тис. га або 77,2% від загальної площі області.
Прес-служба держуправління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області


 

15 серпня 2011р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів