Проблемні питання життя районів – на порядку денному наради в облдержадміністрації

У четвер, 25 серпня, очільник області Олександр Ледида провів нараду з керівниками районів Закарпаття. У нараді взяли участь заступники голови облдержадміністрації Іван Бушко, Іван Качур та Антон Громовий, начальники обласних управлінь.

 

Першим розглянули питання щодо розвитку вольєрно-мисливських господарств області. Про необхідність створення нових комплексів розведення диких звірів говориться вже майже рік, але допоки реальні кроки зроблено тільки в Ужгородському районі – тут ведуться роботи з облаштування нової території для розведення тварин та полювання. Також відмітити можна Тячівщину. В районі вже готова ділянка у 30 га, де розводитимуть диких звірів та птахів. На це, підрахували, знадобиться вісім тисяч метрів сітки та більше двох кілометрів "електропастуха". Реалії всіх інших районів майже однакові: тут господарюють, здебільшого, товариства мисливців та рибалок. Але, на жаль, практика засвідчує, що такі організації мало турбуються про збереження та примноження поголів’я тварин та риб. Усім головам районів дано доручення залучати до процесу збереження та розведення поголів’я диких звірів та заготівлі кормів зацікавлених місцевих жителів. Олександр Ледида переконаний – тільки маючи реального хазяїна, мисливське господарство може працювати злагоджено.
Не зрушило з місця поки, на жаль, і питання виділення в районах земельних ділянок для звезення твердих побутових відходів. Сьогодні стихійні сміттєзвалища є чи не в кожному селищі, але організованої системи збору та утилізації не існує. Керівники районів скаржаться і на людський фактор: мовляв, люди проти розташування звалищ у їх населених пунктах. Попри це, є й позитивні приклади. Як повідомив голова Іршавської райдержадміністрації Віктор Феєр, на території району вже сертифікована ділянка у 4,7 га, ще 5,4 – на стадії підготовки. Після улагодження офіційних моментів з оформленням території, ці 11 гектарів віддадуть в оренду зацікавленому інвестору, який і займатиметься проблемами збирання та утилізації сміття. Керівник краю вкотре нагадав головам районів – результати роботи в цьому напрямку перевірятиме особисто.
Оптимізація мережі закладів охорони здоров’я – наступне питання порядку денного. Показник, якого до кінця року має досягти область – це 50 ліжко-місць на 10 тис. населення, 40 грн. на медикаменти та 16 – на харчування для кожного хворого щодоби. Аби виконати це завдання, в області необхідно за рік скоротити 301 ліжко-місце. Поки скорочено лише 134. Час виконати заплановане ще є – робити це доведеться за 3 місяці, до кінця грудня.
Щодо оптимізації витрат, тільки вже на енергоносії – до кінця року кожен район має створити власний енергетичний паспорт. Іншими словами, розрахувати та порівняти витрати на газ та електрику в об’єктах бюджетної сфери. Уніфікований взірець енергетичного паспорту розроблять фахівці обласного управління економіки. Це нововведення дозволить знайти шляхи економії витрат на енергоносії.
Останнім, але не менш важливим, питанням наради стало будівництво та реконструкція об’єктів за рахунок субвенції держбюджету. Наразі в області визначено 40 таких об’єктів – 35 з них перехідні, 5 – нові. Зокрема, 8 об’єктів в Ужгороді, 3 – у Мукачеві, 2 – у Берегові, по одному – в Іршавському та Воловецькому районах. Є, на жаль, і такі райони, де не заявлено жодного об’єкту. Уся проблема – у відсутності проектно-кошторисної документації. Її виготовлення місцеві бюджети мають фінансувати самотужки. Лише за наявності цих документів, перелік об’єктів можна подавати на розгляд можновладців. Очільник краю Олександр Ледида порадив керівникам районів визначитись з об’єктами, які є справді важливими для того чи іншого регіону, і ставити на розгляд сесій райрад питання про виділення коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації. Зрозуміло, що не всі райони можуть підготувати такий перелік, але зробити оцінку хоча б одного об’єкту, вважає Олександр Ледида, в змозі кожен район.
Прес-центр ОДА

 

25 серпня 2011р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів