"Закарпатгаз", "Обленерго" та районні лікарні

Були найбільшими монополістами області

 

Минулого року найбільшими монополістами краю виявилися "Закарпатгаз", "Закарпаттяобенерго", Державна служба автомобільних доріг України та навіть деякі лікарні.

Про це сьогодні, 2 лютого, на своїй прес-конференції повідомив голова Закарпатського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Андрій БАСАРАБА.

Що стосується газовиків, то за словами А. Басараби, вони минулого року не тільки завищували ціни за свою роботу, а ще й намагалися скинути з ринку своїх конкурентів. Зокрема, працівники "Закарпатгазу" відбивали клієнтів від інших фірм, мовляв тільки вони мають ліцензію на газопостачання, а всі інші шахраї. А ще робили чималі перешкоди, щоб "не їхній" газ дістався до оселі закарпатців. За це вони заплатили близько 50 тисяч гривень. Крім того, "Закарпатгаз" необґрунтовано, на думку антимонопольників, завищував вартість технічних умов для встановлення газу, що коштувало їм 25 тисяч гривень.

Провинилося минулого року і "Закарпаттяобленерго". За словами А. Басараби, вони також завищили ціни на вартість технічних умов, а ще за повторне підключення електрики після відключення боржникам.

Крім того, оштрафував Антимопольний комітет і Берегівську та Тячівську лікарню, а ще обласну Службу Автомобільних доріг – за неправильне використання бюджетних коштів. Загалом упродовж року територіальне відділення АМКУ розглянуло 80 справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції. З цієї цифри – 9 стосувалися завищення цін при проведення тендерів та проведенні закупівель за державні кошти, 45 - монополії торгівлі нафтопродуктами, енергоносіями та оформлення документів на право власності. А ще 11 порушень допустили органи влади та місцевого самоврядування. За словами А. Басараба вони незаконно вимагали гроші за видачу дозволів і оренду землі.

Загалом, з порушників стягнуто 550 тисяч грн. (у 2010 році було 416 тисяч). Проте не цим пишаються антимонопольники. Як зазначив А. Басараб, штрафи — це засіб морального тиску на порушників, а не спосіб наповнення бюджету. Збільшення ж виявлених порушень свідчить не про погіршення у сфері антимонопольного законодавства, а про покращення роботи співробітників відомства.

 

02 лютого 2012р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів