На Закарпатті русинська мова стане регіональною?
Депутати вже в першому читанні прийняли "мовний" закон
Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект про засади державної мовної політики. За ухвалення даного рішення у вівторок проголосували 234 народних депутата.
На прохання опозиційних фракцій в парламенті оголошено півгодинну перерву.
Як повідомлялося, вранці у вівторок перед Радою почалася численна акція у зв’язку з розглядом мовного законопроекту, запропонованого регіоналами.
Єдиною державною мовою в Україні, згідно з Конституцією України, є українська. Водночас президент країни Віктор Янукович під час передвиборної кампанії та представники Партії регіонів обіцяли зробити російську мову другою державною, Для внесення змін до Конституції потрібно 300 голосів в Раді.
24 травня в залі засідань Верховної Ради після дебатів щодо законопроекту про основи мовної політики, внесеного народними депутатами фракції Партії регіонів Вадимом Колесніченком і Сергієм Ківаловим, сталася бійка між народними депутатами.
Законопроект про засади державної мовної політики встановлює, що державною мовою є українська мова. При цьому в законопроекті передбачається, що до регіональних мов або мов меншин України віднесені: російська, білоруська, болгарська, вірменська, гагаузька, ідиш, крымотатарский, молдавська, німецька, новогрецька, польська, ромська, румунська, словацька, угорська, русинська, караїмська, кримчацька мови.
Згідно з законопроектом, до кожного з цих мов застосовуються заходи, спрямовані на використання регіональних мов і мов меншин, за умови, якщо кількість осіб-носіїв цієї мови, які проживають на території, на якій поширена ця мова, складають 10% і більше відсотків від чисельності населення.
Законопроект передбачає, що за рішенням місцевої ради, в окремих випадках, з урахуванням конкретної ситуації, може застосовуватися мова національних меншин, якщо регіональне мовна група становить не менше 10% на відповідній території.
До цієї новини немає коментарів