Відкритий люк коштував ужгородці переламаних ребер

Ужгороду не вистачає каналізаційних люків та решіток-зливоприймачів і через це з’являються перші жертви

 

Ужгороду не вистачає каналізаційних люків та решіток-зливоприймачів і через це з’являються перші жертви. Минулої неділі вночі через відсутність цієї металевої споруди на вулиці Генерала Свободи під землю провалилася 42-річна жінка. І отримала не тільки неприємні враження від роботи комунальників міста, а ще й травму ребер. І таких жертв, виявляється, в Ужгороді може бути набагато більше. Адже люки в цьому і далі продовжують не закривати…

Як розповів тимчасово виконуючий обов’язки начальника центру пропаганди МНС у Закарпатті Олександр Коваленко, того дня визволяли 42-річну жінку рятувальники та медики. Фактично о повідомлення про потерпілу на вулиці Генерала Свободи до МНСників надійшло о 00.13 годин. За його словами, коли рятувальники прибули на місце події, біля відкритого люку їх чекало дві жінки і хлопчик, син однієї з них. "Жінка, що впала в люк, по шию знаходилася в воді, рятувальники діставали її за допомогою спеціальних ременів. А коли витягли, довелось викликати бригаду швидкої – жінці стало погано, вона втрачала свідомість і жалілась на біль в області серця", – уточнив Олександр Коваленко, припустивши, що, коли постраждала падала, ймовірно, вдарилась ребрами. Те, що ужгородка дійсно отримала травму ребер, підтвердила старший лікар Ужгородської станції швидкої медичної допомоги Надія Смерека. "Виклик в "швидку" надійшов об 00.20 годин. Коли швидка приїхала, там вже були рятувальники. У постраждалої діагностували забій ребер зліва, після чого доправили у травмпункт", – розповіла Надія Смерека. Проте, Слава Богу, госпіталізація жінці не знадобилася. за словами заступника головного лікаря по медичній частині Ужгородської центральної міської клінічної лікарні Володимира Шпонтака, "під час медичного огляду серйозних медичних травм не виявлено, нічого серйозного не було, тому постраждалу не госпіталізували".

Нинішня історія, на щастя, завершилась для потерпілої добре. Якщо, звісно, так можна сказати. Але проблема в тому, що на її місці може опинитися кожен. При чому, щодня. Адже з відсутністю люків на своїх місцях поки ніхто не бореться. Через багато причин. Так, за інформацією з КШЕПу в місті не вистачає 70 люків, а ще 428 решіток -зливоприймачів, без яких так само біда. Чому? Відповідь проста: ці споруди – ласий шматок для любителів дармового металу. "Свого часу в місті був лише один пункт прийому металобрухту, - розповів "Закарпатці" директор КШЕПу Іван ДОВБАК. – Тепер же їх досить багато і всі вони працюють напівлегально і є абсолютно неконтрольовані. Тому і приймають охоче всі крадені каналізаційні люки. За цим, звісно, мала б краще слідкувати міліція". Проте, поки її роботи не надто видно. Директор КШЕПу жаліється, що останнім часом ситуація з крадіжками люків була справді катастрофічною. Дуже показовий приклад був минулого року – тоді за один день, вночі, з історичної частини Ужгорода (вулиці Капітульна, Цегольнянська, Замкова) вкрали 18 люків! "При чому, це були не роми на підводі, а організована група людей, які знали, що роблять", - розповів він.
А замінити люки – справа не з дешевих. За інформацією комунальних служб, одна така чавунна споруда коштує 1700 грн., а одна решітка – зливо приймач – 700 грн.. Звісно, на їх постійну заміну грошей з бюджету не вистачає. На питання, а чому їх не замінити на більш дешеві, пластикові, люки, у КШЕПі відповіли, що тільки нині існуючі люки та решітки можуть витримати потрібне навантаження, а саме "12,25 тонн динамічного навантаження". Ось і виходить замкнене коло – якщо поставити новий люк, його вкрадуть, а замінити його – буде дорого. Тому ця ситуація і виливається у подібні випадки з 42-річною жінкою на вулиці Генерала Свободи. І страшно подумати, якщо в цю "пастку" може впасти дитина, вже не кажучи, що може статися з водіями авто. Сподіваємося, що міська влада та всі інші відповідальні за це, вирішать зайнятися проблемою люків та решіток не тоді, коли це станеться. А набагато раніше. Адже перший знак вже пролунав…

Іванна Гамор, Юлія Горбач

Закарпатська правда

 

24 липня 2012р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів