Політичні перегони в розпалі: хто - наступний "на здачу"?
Відомий нейрохірург зняв свою кандидатуру. Наступний Буланов чи Сербайло?
Кандидат у народні депутати по виборчому округу №68 Володимир Смоланка цього тижня заявив, що знімає свою кандидатуру з виборчих перегонів. Зробив це він під час прес-конференції, про яку ніхто не оголошував й ніде не повідомляв.
Хоча подія відбулася майже інкогніто, ніхто навіть не здивувався: такий розвиток подій - зняття В. Смоланки з виборів - був давно прогнозований. Окремі обласні сайти про це повідомляли ще 13 вересня. І хоча тоді В. Смолянка спростовував цю інформацію та запевняв, що "йтиме до кінця" (на цьому прикладі добре видно – чого насправді вартують слова єдино центристів – авт.) , все ж кінець виявився занадто близьким.
Як пишуть закарпатські сайти, рішення про зняття було викликане кількома причинами, і, подейкують, насамперед низькими, на відміну від прогнозованих кишеньковими соціологами, рейтингами.
Експерти ж трактують цей крок однозначно: виборці Ужгорода і Ужгородського району ще раз підтвердили - за кандидатів від мукачівської родини вони не голосуватимуть за жодних обставин.
Сам Смоланка у доволі спонтанному поясненні, опублікованому на окремих сайтах, пояснив усе одним реченням: "Соціологічні опитування показали, що мої успіхи в сфері медицини входять в певне протиріччя з моїм політичним життям..."
Ця новина, як пише KarpatNews.in.ua, "не дуже втішила ще одного кандидата по 68-му округу - Павла Чучку, на чию користь знявся Смоланка. Адже і рейтинг Чучки є не набагато вищим. До того ж, аж ніяк не додасть йому плюсів як під час цих виборів, так і у подальшій політичній кар’єрі "дружба", а вірніше – пряме підпорядкування родині Балог".
Тепер, кажуть політологи, слід чекати на наступний хід - зняття з виборчих перегонів ще кількох кандидатів. Загалом було оголошено, що до 14-15 жовтня УДАР і Батьківщина узгодять спільних мажоритарників - залишать на округах тих, хто сильніший.
Ось саме тут і починається цирк. Хто кандидат від "Батьківщини"? - Сербайло. Хто кандидат від УДАРу? - Буланов. До останнього соціологічного скандалу всі фахівці показували незначну перевагу Ростислава (орієнтовно 1-2%). За логікою, саме Буланов мав би продовжувати передвиборчу боротьбу від двічі об’єднаної опозиції. Водночас відомо, що він був налаштований зняти свою кандидатуру на користь Чучки. Виходила цікава ситуація, що й Сербайло, поступаючись місцем Буланову, фактично мав би знятися на користь Чучки, який неодноразово намагався виступити представником "Батьківщини".
Щоб залишитися на виборах Сербайлу і пояснити логіку своїх необ’єднавчих з рештою опозиційних сил дій треба було щось вигадати. І ось раптово наприкінці тижня почала ширитися інформація про те, що Центр Разумкова – вкрай поважний недержавний аналітичний центр – провів соціологічні дослідження. Цікаво – чомусь вибірково він це зробив лише на Закарпатті і лише по 68-му округу. Зрозуміло, що про дослідження ніхто в області не чув. Невідомо також - коли і як воно проводилося…
Зважаючи на все вищезазначене навіть не дивно, що рейтинг по Ужгороду та району раптово очолив … Андрій Сербайло. Напевно, і для самого Сербайла, який в жодному попередньому соцдослідженні не входив навіть до трійки лідерів, практично не вів кампанію, і взагалі на вибори пішов через протекцію Томенка, - це стало дивною звісткою. І хоча закарпатці-виборці 68-го округу з такої соціології лише посміялися, тим не менше, все це наштовхнуло на певні роздуми, бо це дослідження кардинально змінює політичні розклади в таборі опозиції. Фактично тепер Буланов має зняти свою кандидатуру на користь Сербайла, бо в Буланова менший рейтинг. Якщо Ростислав діє за іншим сценарієм - з’явиться привід звинуватити УДАР у невиконанні домовленостей і фактичному підігруванні владі - адже Сербайло заявляв, що самовисуванці (Чучка), як і партійці з Батьківщини не узгоджені з’їздом, є противники і фактично працюють на владу.
З огляду на все вищенаведене можна констатувати одне: подальша участь Р. Буланова в передвиборчій кампанії - це відбирання голосів насамперед у Чучки, а не в Сербайла. Разом із тим зняття УДАРівця на користь Сербайла останньому аж ніяк не додасть балів - менталітетом вони різні, а партії, які представляють кандидати (УДАР і Батьківщина) продовжуватимуть працювати кожна на себе.
Тому висновок один: така соціологія на користь А. Сербайла в першу чергу, "на руку" С. Ратушняку і В. Ковачу, які відчайдушно борються за лідерство в окрузі. Невизначеність їхніх конкурентів, неспроможність домовитися і об’єднати зусилля - розпорошує електорат опозиції і жодним чином не впливає на рейтинг лідерів. Вибирати все одно доведеться між Ратушняком і Ковачем. А за рахунок того, що у Ковача менший антирейтинг – він має більші шанси отримати прихильність виборців, які ще й досі не визначилися.
ПІдготовано за матеріалами закарпатських ЗМІ, а також KarpatNews.in.ua
Закарпатська Правда
До цієї новини немає коментарів