Туристичні об’єкти Закарпаття на зимовий сезон заповнені майже на 100 відсотків

Хоча оператори й відзначають зменшення туристичного потоку

 

На Закарпатті гарна природа, є мінеральні джерела та цікаві фестивалі, в наші санаторії спрямовують тих, хто оздоровлюється за рахунок різних фондів, і тому, попри кризу, наші туристичні об’єкти майже стовідсотково заповнені. Тим більше, що й якість послуг, які надають туристам на Закарпатті, з кожним роком покращується. Про це під час прес-конференції у прес-центрі "Закарпатської Правди" розповів голова Асоціації туристичних підприємств Закарпаття, президент туроператора "Бусоль вояж" Володимир Чепа.
Взимку люди їдуть на Закарпаття в основному покататися на лижах, а це залежить від того, чи випав сніг, каже Володимир Іванович. Щоб привабити туристів у міжсезоння, оператори намагаються забезпечити їм цікаве дозвілля – екскурсії, фестивалі. Тепер маємо розтягнуте в часі "Божоле", потім буде святкування Різдва за народними обрядами, колядки тощо. Тобто показати нам є що, от тільки ціни не завжди такі, як хотілося б. Саме тому дуже популярним для масового туризму є близьке зарубіжжя, зокрема Словаччина, де вартість відпочинку (і то якісного) приблизно співвідносна з нашою, а на дітей дають 50-відсоткові знижки. Люди інколи їдуть туди навіть без посередництва туроператорів. Хоча якщо потрібна візова підтримка й повний комплекс послуг – варто заручитися їхньою підтримкою.
Загалом же за 10 місяців цього року на Закарпатті надали туристичних послуг приблизно на 380 мільйонів гривень, але за кількістю туристів спостерігається спад. "Знайти туриста сьогодні нелегко", – підсумовує Володимир Чепа.
Наталія Холявицька, керівник турагентства "Олтурс-Україна", теж підтверджує: посередницькі послуги менш затребувані, бо люди самостійно замовляють собі місця через Інтернет. "Хоча авіаквитки у нас часто можна забронювати дешевше, ніж на сайтах авіакомпаній", – підкреслює пані Наталія. Щодо відпочинку в новорічні свята вона каже: "Протягом останніх 8 років клімат нас підводить, снігу в цей період нема, тож покататися на лижах на Закарпатті практично нереально. Зате з кінця січня – будь ласка". Попри це, майже всі місця на турбазах на новорічну ніч уже забронювали. Хоча коштує таке святкування дуже дорого – від 2 тис. грн. за бенкет із культурною програмою. "Скажімо, в Італію, Францію в новорічний період можна поїхати на тиждень за 150 – 200 євро з особи, правда, без харчування. Хто надає перевагу теплим країнам – дуже популярними стали тури в Емірати та Шрі-Ланку за демократичними цінами. Хоча такої системи "все включено", як у Туреччині й Єгипті, там нема, зате візи не потрібні," – каже Наталія Холявицька.
Коли мова зайшла про проблеми закарпатського туризму, гості висловили спільну думку: доки наш край не матиме якісного та доступного залізничного й повітряного зв’язку – потенційних туристів із сусідніх країн масово нам не залучити. З тієї ж Росії люди б їхали сюди із задоволенням, якби їм не було дешевше й швидше з Москви долетіти до Відня, як поїздом добиратися до Ужгорода. Але без підтримки держави цю проблему навряд чи вирішити. Єгипет і Туреччина, наприклад, свою туристичну галузь підняли саме вносячи державні дотації на авіаперельоти.

Прес-центр "Закарпатської Правди"

 

21 листопада 2012р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів