Тимошенко таки поїде лікуватись до Німеччини?

Фахівці радять шукати компроміс

 

Судячи з останніх інтерв’ю Віктора Януковича, Гарант, власне і не проти нарешті вирішити проблему та відпустити екс-міністра на реабілітацію до Німеччини. Зважаючи на певний тиск преси та міжнародних установ, це питання видається принциповим на порозі підписання Угоди про асоціацію з Європейським союзом.

Натомість, ніхто не говорить про юридичний аспект питання, а саме дотримання всіх норм чинного законодавства видається проблемою не менш важливою у заполітизованому питанні звільненні/відправці на лікування за кордон Юлії Володимирівни. Особливо на шляху до європейської інтеграції.

Тому за коментарем щодо ситуації ми звернулись до доцента кафедри міжнародного приватного права правосуддя та адвокатури факультету європейського права та правознавства УжНУ Павла Черевка:

– Як нам мене, сьогодні всі питання стосовно Юлії Тимошенко дуже політизовані. А мова має йти, у першу чергу про необхідність пошуку правого формату, котрий дозволить реалізувати можливість лікування Тимошенко за кордоном. Не впевнений, що розвиток подій може бути настільки швидким, – зазначає правник.

Знаю, що в європейських країнах, до прикладу, існує практика так званої тимчасової перерви у відбуванні покарання. Зазначу: це в жодному разі не означає зняття провини. Такі рішення судом приймаються тільки у надзвичайних випадках, коли лікувати засудженого без серйозної шкоди для його здоров’я не можна у самому закладі позбавлення волі. Якщо суд задовільнить клопотання відповідної особи, то суд також залишає за собою право скорочувати цю так звану перерву, якщо відповідна особа використовує її не за призначенням.

З огляду на українські реалії, варто шукати компромісний варіант: зміни до законодавства, які дозволили б Тимошенко лікуватися за кордоном з відстрочкою терміну відбуття покарання. Логічна, що це мала б бути спільна ініціатива опозиції і правлячої партії. Бо ж прагнення до Європи декларують й перші, й інші.

Нагадаємо, керівництво країни планує підписати Угоду про асоціацію з ЄС на саміті керівників держав у Вільнюсі 28-29 листопада.

 

15 жовтня 2013р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів