Закарпаткам на замітку: підступна хвороба може роками не проявлятися, але спричинити значну біду

Чи варто їхати в столицю чи за кордон, якщо сучасне обладнання для лікування вже є і в Ужгороді?

 

Ірину з Ужгорода постійно мучив сильний біль в області тазу, місячні були настільки болісними, що доводилося по тричі на день вводити знеболювальне. Але найстрашніше при всьому цьому було те, що молода жінка ніяк не могла завагітніти. До лікаря все якось не виходило піти, іноді мучив страх, а якщо щось «не те» знайдуть… Зрештою молода жінка таки звернулася до фахівця. Виявилося, що позбутися недуги, яка спричиняла роками сильний біль, можна всього за день. Навіть в Ужгороді. Тож чи варто було так мучитися?

Усі наведені ознаки характеризують таку дуже поширену недугу, як ендометріоз. Про неї розповів лікар акушер-гінеколог Ужгородського міського пологового будинку Олександр Язиков: «Ендометріоз - доволі поширене гінекологічне захворювання, при якому клітини ендометрію (внутрішнього шару стінки матки) розростаються поза межі цього шару. Іноді в результаті цієї недуги живіт жінки може виглядати, як у вагітної на 5-6 тижні, бо дуже страждає (збільшується) сама матка. Точна поширеність ендометріозу невідома, оскільки у багатьох жінок це захворювання не має проявів, але напевне ми, лікарі, знаємо одне: якщо жінка скаржиться на болі в тазі, на больові відчуття під час місячних, статевого акту тощо, якщо не може впродовж тривалого часу завагітніти, то перевірити на наявність цієї хвороби треба насамперед. Загалом, за узагальненими даними, ендометріоз зустрічається у 5-10% жінок, серед пацієнток із непліддям його частота становить 25-30 відсотків, а із хронічним тазовим болем — у 60-80%».

Зі слів лікаря, виявити недугу доволі складно, навіть ультразвукове обстеження не є ефективним методом діагностики, бо більшість вузлів ендометріозу на ньому не видно. У даному випадку золотим стандартом діагностики ендометріозу є лапароскопія.

«Залежно від ступеню хвороби лікарі назначають метод лікування. може бути й ефективність. Багато лікарів-гінекологів рекомендують жінкам з ендометріозом вагітність і пологи (коли це можливо). По-перше, дійсно, багатьма науковими дослідженнями показано, що ендометріоз проходить самостійно у частини жінок після пологів. Якщо такий спосіб не влаштовує, то можна використати гормональну терапію. Та багатьох жінок і це не задовольняє. Але є інші варіанти, і насамперед хірургічні. Уявіть, ще 15 років тому до ендометріозу підходили радикально: видаляли уражені органи і матку. Але сьогодні існують сучасні методи діагностики та лікування, які дозволяють проводити малотравматичні  операції. Йдеться про лапароскопію», - розповів Олександр Язиков.

Сьогодні методом лапароскопії, як розповідає лікар, вдається видалити тільки вогнища ендометріозу (лазером або електрокоагуляцією), зберігши при цьому внутрішні статеві органи. «Лапароскопія забезпечує кращу видимість, меншу травму тканин, меншу частоту формування зрощень, нижчу частоту ускладнень. Лапароскопічні розрізи менші за розміром і менш болючі, що суттєво пришвидшує час одужання. Хоча варто відзначити, що нерідко ендометріоз викликає ускладнення, він може ушкоджувати життєвоважливі органи, такі як кишківник, сечовий міхур, крупні судини. У таких випадках іноді виникає потреба видаляти частини кишківника, сечового міхура та інших органів», - уточнює гінеколог.

Ще донедавна для проведення таких мало травматичних операцій доводилося їздити за кордон чи в столичні клініки. Але зараз їх роблять і в Ужгороді. «Лапароскопія є малотравматичним способом лікування, під повним знечуленням жінці роблять кілька маленьких надрізів, у які вводиться лапароскоп – і все, за кілька годин вона може встати з ліжка й піти додому. Це не як під час класичних хірургічних втручань, коли і сама операція, і реабілітаційний період займають тижні. Ми проводимо такі втручання на базі сучасної медичної  клініки «Асклепій», маємо для цього новітнє медичне обладнання, що відповідає всім європейським стандартам. Здійснюють такі операції кваліфіковані лікарі-гінекологи, які пройшли спеціалізоване навчання і маю чималий досвід проведення необхідних втручань. За необхідності можна звернутися за консультаціями до клініки за номером телефону в Ужгороді (0312) 61-43-01», - уточнив О. Язиков.

Вікторія Кісюк

"Закарпатська правда"

 

04 серпня 2014р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів