Напередодні виборів глава уряду пропонує «найболюче» для суддів - введенння відеофіксації судових процесів

Кабінет міністрів України ініціює введення обов'язкового відеофіксації судового процесу.

 

Про це сьогодні під час урядового засідання заявив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, інформує "РБК-Україна".

"Перше, що необхідно громадянам України, на нашу думку, це гарантований доступ до правосуддя. Друге - це відкритість і прозорість самого процесу. Законопроект пропонує передбачити можливість здійснювати не лише аудіо-, але й відеофіксацію судового процесу в обов'язковому порядку", - наголосив прем’єр-міністр.

Водночас Кабінет міністрів України ініціює заборону судам відхиляти позови на підставі непідсудності.

"Громадянам України потрібен вільний доступ до правосуддя. Сьогодні одна з ключових проблема в тому, що заяву подають, але на підставі непідсудності того чи іншого суду цю заяву відхиляють. Ми пропонуємо в нашому законопроекті, щоб сам суд направляв цю заяву до суду потрібної підсудності", - заявив Яценюк.

За його словами, зараз Кабмін напрацьовує законопроект "Про судоустрій і статус суддів".

"Ми просимо провести обговорення законопроекту "Про судоустрій і статус суддів". Нам зараз потрібно напрацювати цей законопроект, який буде підтриманий новим парламентом і Президентом України. Головне, що цей закон вимагають громадяни", - зазначив глава уряду.

Як повідомляв iPress.ua, під час своєї першої прес-конференції Президент України Петро Порошенко заявив, що з усіх необхідних для України реформ головною вважає судову реформу.

 

13 жовтня 2014р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів