Правді - не бути? Долю скарг про «податкові здирництва» вирішують обласні фіскали
Порядок розгляду скарг з питань нарахування та сплати єдиного внеску
Розгляд скарг на вимоги про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування проводиться відповідно до спеціального Порядку. Цей Порядок затверджений Наказом Міндоходів України від 9 вересня 2013 року № 452.
Так, наприклад, якщо скаржник вважає, що територіальний орган ДФС (податкова інспеція) у будь-якому районі Закарпаття, неправильно визначив суму недоїмки або прийняв рішення про накладення штрафу та нарахування пені, що суперечить законодавству про загальнообов’язкове державне соціальне страхування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, він має право оскаржити таке рішення у Головному управлінні ДФС у Закарпатській області.
Первинна скарга повинна бути подана протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання скаржником вимоги про сплату боргу або рішення територіальних органів доходів і зборів про нарахування пені та накладення штрафу.
Строк, встановлений для подання первинної скарги, не вважається пропущеним, якщо до його закінчення скаргу та інші документи до неї передано на пошту.
Якщо територіальні органи надсилають скаржнику рішення про повне або часткове незадоволення його скарги, то він має право звернутися протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання відповіді, з повторною скаргою до ДФС України.
У свою чергу ДФС України приймає вмотивоване рішення та надсилає його платнику єдиного внеску протягом 30 календарних днів, наступних за днем отримання скарги, на адресу платника поштою з повідомленням про вручення або надає йому під розписку.
Якщо протягом цього строку вмотивоване рішення платнику єдиного внеску не надсилається, то така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника, повідомляє Відділ комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області
До цієї новини немає коментарів