Закарпатський парламентар «взявся» за оподаткування допомоги переселенцям
Комітет з питань прав людини, нацменшин і міжнаціональних відносин провів слухання щодо стану дотримання прав внутрішньо переміщених осіб та громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території та на території, не контрольованій українською владою в зоні АТО.
"Ми бачимо, що конфлікт на Сході та окупація Криму катастрофічно вплинули на ситуацію із захистом прав людини в цих регіонах, а також призвели до того, що люди були змушені покинути с вої домівки. За офіційними даними органів державної влади кількість внутрішньо переміщених осіб складає понад 1 мільйон осіб, - пише на своїй сторінці у Фейсбук народний депутат України Валерій Пацкан. - У зв’язку з нагальною потребою щодо забезпечення реалізації гарантованих Конституцією України, прав і свобод громадянин України, що стали внутрішньо переміщеними особами внаслідок дії обставин тимчасової окупації території АР Крим, масових порушень прав людини в умовах збройного конфлікту, 20 жовтня минулого року був прийнятий закон "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб". Документом забезпечується реалізація гарантованих Конституцією прав і свобод громадян України, створення належних умов соціальної адаптації, забезпечення тимчасовим житлом, сприяння у працевлаштуванні, продовження здобуття освіти внутрішньо переміщеним особам. Крім того, передбачено їх захист від дискримінації та примусового повернення, допомогу з добровільним поверненням".
Однак лише цього базового документу недостатньо, вважає нардеп і повідомляє, що недавно разом з колегами зареєстрував два проекти законів: "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо звільнення від оподаткування доходів у вигляді гуманітарної, благодійної, технічної допомоги, отриманих внутрішньо переміщеними особами)" та "Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо зменшення терміну тимчасового зберігання товарів гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб)".Зокрема, цими законопроектами пропонується звільнити від оподаткування доходів у вигляді благодійної, гуманітарної, технічної допомоги, отриманих вимушеними переселенцями, а також встановити загальний строк тимчасового зберігання товарів гуманітарної допомоги під митним контролем для внутрішньо переміщених осіб терміном не більше 10 робочих днів. Сподіваюся, що зазначені проекти незабаром будуть прийняті у Верховній Раді України.
Крім того, зареєструвано ще 2 законопроекти: «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» та «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (щодо компенсації вартості пошкодженого майна внутрішньо переміщених осіб). "Попри все зазначене представникам українського парламенту, потрібно ще багато зробити на законодавчому рівні для забезпечення прав громадян, які були обмежені в результаті конфлікту. І тут ми розраховуємо на подальшу конструктивну і плідну співпрацю з представниками громадських та міжнародних організацій", - наголошує політик.
До цієї новини немає коментарів