Закарпатський політик: Миротворча місія – це наш останній шанс на мирне врегулювання конфлікту

Введення миротворчого контингенту в зону конфлікту на Донбасі може стати дієвим варіантом для досягнення миру, враховуючи неуспішність місії ОБСЄ.

 

Так вважає екс-заступник глави Генштабу ЗСУ Ігор Романенко.  При цьому він переконаний, що саме введення миротворців необхідно, а як приклад наводить досвід Хорватії.  "Вони ввели миротворців на три роки. Дуже добре попрацювали над реформами в економіці та соцпитань, і у відродженні та оновленні своїх збройних сил", – сказав експерт. 

Він нагадав, що після виведення миротворців в Хорватії була проведена військова операція, в результаті якої серби покинули більшу частину зайнятої території.

На думку закарпатського парламентаря Віктора Балоги, "миротворча місія – це наш останній шанс на мирне врегулювання конфлікту". 

Політик пише у Фейсбуці: "Він однозначно не вирішує усіх проблем, але що він нам дає:

1. Замороження конфлікту. Це гірше, ніж повне повалення ворога, але краще, ніж війна, яку ми поки що не можемо виграти;

2. Це унеможливлює повномасштабний наступ на інші українські міста – Маріуполь, Краматорськ, Артемівськ, Слов’янськ.

3. Це зупинка проекту «федералізація України». Ми ризикуємо програти битву за Донбас, але виграти війну за європейську Україну.

Зрозуміло, що це – ідеальний сценарій у нашій нинішній ситуації. Путіна це однозначно не влаштовує і він заблокує його в Раді Безпеки ООН. Але, зриваючи миротворчі ініціативи, він сам себе заганяє у пастку і розв’язує руки Заходу для надання нам летальної зброї і подальшої ізоляції Росії.

Також зрозуміло, що це довга процедура. Але, це наш шанс тиснути не лише на Росію, а й на Захід і змушувати їх діяти більш рішуче – не лише занепокоєннями і секонд-хендом з армійських складів. Якщо не хочуть давати миротворців, щоб їхнім солдатам не довелося воювати на Сході України з Путіним – нехай допомагають нам кредитами і сучасним озброєнням. Але негайно.

Звичайно, це не панацея. Звичайно, що шансів не багато. Але, це краще, ніж Мінськ-2,3,4,5 і т.д..", зазначає нардеп. 

 

19 лютого 2015р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів