На річницю Майдану влада вирішила «підкупити» активістів значними виплатами?

Сім'ї загиблих майданівців одержають ще одну одноразову грошову допомогу в розмірі майже 122 тисячі гривень.
 

 

Уряд виплатив 11,8 млн. грн. 97 сім'ям загиблих у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року.  На цьому наголосив заступник міністра соціальної політики Віталій Мущинін.  Він наголосив, що питання соціального захисту постраждалих на Майдані та членів сімей загиблих Героїв Небесної Сотні регулюються урядовою постановою від 28 березня 2014 року № 76. 

Зокрема, передбачено виплатити одноразову грошову допомогу членам сімей осіб, смерть яких пов'язана з участю в масових акціях громадського протесту у розмірі 121 800 гривень. Список осіб, члени сімей яких мають право на отримання одноразової грошової допомоги, затверджено Мінсоцполітики за погодженням з МОЗ, МВС та Міноборони. Так, до списку осіб, смерть яких пов'язана з участю в масових акціях громадського протесту, включено 100 осіб.

На виплату одноразової грошової допомоги членам сімей загиблих Небесної Сотні Уряд із резервного фонду держбюджету виділив 12 058,2 тис. грн.

«Станом на зараз допомога виплачена 97 уповноваженим членам сімей загиблих осіб на загальну суму 11,8 млн. гривень», - повідомив заступник Міністра.

Він також нагадав, що у зв'язку з втратою годувальника непрацездатним членам сімей, які перебували на утриманні осіб, смерть яких пов'язана з участю в масових акціях громадського протесту, була встановлена доплата до пенсії в залежності від кількості непрацездатних членів сімей: на одного непрацездатного члена сім'ї - 5000 грн. (30 сімей); на двох непрацездатних членів сімей - 6500 грн. (13 сімей); на трьох та більше непрацездатних членів сімей - 8500 грн. (12 сімей).

«Право на доплату до пенсії, у зв'язку із втратою годувальника, отримали 94 члени сімей осіб за 55 загиблих осіб», - повідомив Віталій Мущинін. За його словами, усім їм призначено та з 1 квітня 2014 року проводяться доплати до пенсії у зв'язку із втратою годувальника.

Крім того, особам, які під час подій на Майдані отримали тяжкі тілесні ушкодження, Уряд здійснює виплату одноразової грошової допомоги у розмірі 60 900 гривень. Перелік таких осіб формується МОЗ за результатами судово-медичної експертизи і затверджується зазначеним Міністерством за погодженням з Мінсоцполітики, МВС і Міноборони.

Відповідно до затвердженого наказом МОЗ списку осіб, які мають право на отримання цієї допомоги у 2014 році, Мінсоцполітики перерахувало кошти на рахунки одержувачів допомоги у сумі 2 862,3 тис. гривень за 47 важкопоранених осіб. Наказом від 31 грудня 2014 року № 1031 МОЗ доповнило перелік осіб, які отримали тяжкі тілесні ушкодження ще на 30 осіб. Урядом 11 лютого 2015 року було прийняте рішення про виділення з резервного фонду 1 827,0 тис. гривень для надання одноразової грошової допомоги зазначеним особам.

Таким чином, станом на 18 лютого Міністерством охорони здоров'я затверджені списки важкопоранених осіб у кількості 77 осіб.

Віталій Мущинін також нагадав, що на засіданні Уряду 11 лютого прийнята постанова щодо повторної виплати у 2015 році сім'ям загиблих та важкопораненим у розмірах 121,8 тис. гривень за загиблу особу та 60,9 тис. гривень важкопораненим.

За словами Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, сім'ї загиблих Героїв Небесної Сотні і учасники Революції Гідності, які отримали важкі поранення, отримають повторні виплати.  Він нагадав, що в минулому році Уряд  приймав рішення про виплати 121 тисячі гривень для сім'ї кожного загиблого Героя та половини від цієї суми – для важкопоранених учасників Революції Гідності: «У цьому році ми також знайшли кошти в бюджеті для того,аби зробити ці виплати».

Глава Уряду звернувся до Міністерства фінансів України разом із Державним казначейством «швидко виплатити ці кошти»: «Це той мінімум, який ми повинні зробити, щоб виконати свій обов’язок перед сім'ями загиблих».

 

20 лютого 2015р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів