Закарпатські нардепи та їх помічники отримують зарплатню в російському банку. І не тільки...
Також щорічно на проїзд парламентарів витрачають 12 мільйонів 60 тисяч гривень (на сьогодні їх поділено серед 423 депутатів). А це по 28,5 тисяч гривень на кожного "бідного" обранця.
Наприкінці січня спікер Верховної Ради Володимир Гройсман у Фейсбуці повідомив про своє розпорядження: “Віднині, протокол та стенограма засідання кожного комітету Верховної Ради мають бути оприлюднені на сайті парламенту. Встановлений термін – до п’яти робочих днів з дня проведення засідання”.
Здавалося, будь-хто в Україні, де б він не мешкав, тепер зможе, не відвідуючи комітети, дізнатися про те, чим займаються їхні депутати: проблемами виборців чи лобіюванням власних інтересів.Але через 3 тижні від появи розпорядження виявилося, що лише 18 комітетів парламенту оприлюднюють і протоколи, і стенограми. Причому, далеко не всі вкладаються у передбачений розпорядженням голови ВРУ п’ятиденний термін, пише Сергій Андрушко, рух “Чесно”.
Лише прочитавши останню стенограму, яка була оприлюднена на сайті регламентного комітету, виборець дізнається про таке:
1. Щорічно на проїзд народних депутатів витрачають 12 мільйонів 60 тисяч гривень (на сьогодні 12 млн буде поділено серед 423 депутатів). А це по 28,5 тисяч гривень на кожного нардепа.
2. Народним депутатам України кошти видають на компенсацію вартості проїзду, оренди готельного номера одночасно з коштами на відшкодування витрат, пов’язаних із виконанням депутатських повноважень. Без щомісячного подання народним депутатам додаткових документів, що підтверджують здійснення ним витрат. Тобто, депутати не звітують за отримані кошти від держави на оренду квартири, проїзд, виконання депутатських повноважень!
3. Народні депутати, їхні помічники та апарат Верховної Ради і досі отримують зарплату в російському “Альфа-банку”.
Тож, виборці мають право доступу до протоколів та стенограм засідань комітетів Верховної Ради. Такий доступ буде відкритий громадянам лише за однієї невеличкої умови: якщо закон будуть виконувати ті, хто його ухвалює. У даному випадку – розпорядження спікера Верховної Ради.
До слова, Закарпаття у парламенті представляють щонайменше 11 обранців. Якщо взяти в загальному, то на рік держава на них витрачає близько 300 тисяч гривень. А чи не краще би було ці кошти, які отримують далеко не бідні депутати, спрямувати на допомогу нашим бійцям, які й зараз подекуди не мають навіть білизни.
До цієї новини немає коментарів