Балога: В Україні взагалі не повинно бути недоторканних

Конституційний суд таки дозволив скасування недоторканості для депутатів і суддів. Але що це дасть?

 

Конституційний суд визнав конституційним законопроект про скасування депутатської та суддівської недоторканності. Про це голова суду Юрій Баулін оголосив на прес-конференції у п'ятницю, 19 червня.

КС визнав, що позбавлення депутатів недоторканності не обмежує права і свободи людини, закріплені в Конституції. Також КС вирішив, що відповідає Основному закону передача від парламенту до Вищої ради юстиції повноважень щодо схвалення затримання і арешту суддів.

При цьому КС вважає, що притягнення судді до відповідальності за порушення присяги є спірною нормою, що не відповідає міжнародному законодавству.

В цілому, Конституційний Суд визнав норми законопроекту №1776 такими, що відповідають Конституції. Як відомо, законопроектом №1776 пропонується зі статті 80 Конституції виключити норму, згідно з якою депутатам гарантується депутатська недоторканність і де зазначено, що депутати не можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані без згоди Ради. У ст. 126 пропонується закріпити, що суддя не може бути без згоди Вищої ради юстиції (а не парламенту, як це передбачено чинною редакцією) бути затриманий, і до нього не може бути застосовано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до винесення обвинувального вироку судом.

Разом з тим такий імунітет суддів не буде поширюватися на випадки затримання при скоєнні або безпосередньо після вчинення важкого або особливо важкого злочину проти життя і здоров'я людини.

Як відомо, Рада прийняла законопроект про позбавлення депутатів і суддів недоторканності у лютому і, згідно з процедурою, направила його на аналіз Конституційному суду. За словами спікера Володимира Гройсмана, остаточно прийняти закон можна буде у вересні.

З цього приводу висловився і закарпатський народний обранець Віктор Балога у соцмережі.

"Це дуже добре, що Конституційний суд вважає, що недоторканність з депутатів можна спокійно знімати. На моїй пам’яті, це уже не перший такий висновок КС, який закінчився нічим.

Чому? Бо ніколи у Верховній Раді не буде 300 голосів під те, щоб зняти недоторканність з самих себе, але залишити її для Президента і фактично для суддів. Щодо останніх, то я попереджав тоді і наголошую зараз, що згода на їх арешт Вищою радою юстиції – це не є скасуванням суддівської недоторканності. Бо ворон ворону око не виклює.

В Україні взагалі не повинно бути недоторканних. Всі мають бути рівними перед законом. Але, замість того, щоб урівняти громадян, кожного разу пропонуються схеми, за яких хтось все одно залишається рівнішим за інших", - написав Віктор Іванович на своїй сторінці у Фейсбук.

 

19 червня 2015р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів