«Срібний» чемпіон зі Срібної Землі

Закарпатський спортсменстав другим у списку найкращих «стронгменів» світу.

 

Олексій Мальцев на етапі стронгменівської Ліги чемпіонів у Статхелле здобув срібну медаль. Закарпатець переміг у двох дисциплінах, а у заключній вправі розділив очки з норвежцем Раймондом Раббеном. Це дозволило останньому стати переможцем етапу, а Олексію Мальцеву - утримати друге місце, здобувши титул  віце-чемпіона турніру! Сьогодні перед сесією міськради увесь депутатський корпус вітав сильного світу цього, а Богдан Андріїв вручив стронгмену заслужену медаль та грошову винагороду. Здобутки, плани й перспектива вустами срібного призера чемпіонату світу Олексія Мальцева спеціально для Uzhgorod.net.ua.

-    Олексію, на Всеукраїнських змаганнях ви поступились Юрію Хімчаку всього на один бал. Чого забракло, аби бути номером один у державі?

-    Як то кажуть, не «докуражився» до кінця. Дуже багато балів утратив в одній із вправ і поступився місцем Юрію.

-    Доволі парадоксально, погодьтеся, у стронгменівській Лізі чемпіонів Ви - другі, Хімчак – сьомий. У мене знову з’являються сумніви щодо чесного арбітражу у нас, в Україні.

-    На змаганнях в Україні головним суддею був Василь Вірастюк, біля нього про фальсифікування не може бути і мови. Хоча Юрій і поступається мені силою, проте, як вже було мною сказано, я втратив багато балів у одній із вправ. До Норвегії я віднісся дуже серйозно, тому і посів друге місце у світі в категорії до 90 кг. Але там не обійшлося без фальсифікацій… Та це вже не важливо,треба радіти тому, що є! Наступного разу буду намагатися виграти більше вправ, аби здобути перемогу!

-    Знову дещиці бракує Мальцеву, але вже на світовій арені в єдиноборстві з Раббеном. Йому посприяли домашні стіни?

-    Звісно допомогли домашні стіни, та й натовп весь за нього був. Будучи організатором змагань, він не міг програти.

-    Відомо, Норвегія не зовсім серйозно віднеслась до організації змагань такого рівня. Де були недопрацювання?

-    Недопрацювання були у зустрічі та у відправці стронгменів. Не надали місця для ночівлі. Мусили шукати його та влаштовуватись самі за свої кошти!Також не було безкоштовного харчування для спортсменів,а ще на змаганнях не було звичайної води. Якщо б ми не купили заздалегідь, то і не мали б! Дуже багато спортсменів із різних країн висловлювали своє незадоволення та розчарування.

-    Сьогодні держава не зовсім дбає про пріоритетні види спорту, не доводиться говорити про підтримку стронгменів. Ваші виступи, особливо за кордоном – задоволення не з дешевих. Хто сприяв у підготовці та й поїздці загалом?

-    Загалом мене підтримали всі знайомі та спортсмени, але грошової допомоги для поїздки я не отримав. Однак, через знайомого мені вдалося зустрітися з Богданом Андріївим, і він мене підтримав не тільки морально, але і у фінансовому плані теж. Богдан проспонсорував мені дорогу та харчування, за що йому велике дякую! Проте, постійних спонсорів я на нинішній час не маю. Сподіваюся, вони знайдуться.Також я надіюся, що можна покластися на Богдана Андріїва й надалі.

-    Срібло світового масштабу – не межа для Мальцева. Яку планку-максимум, Олексію, ставите перед собою?

-    Я планую 5 вересня поїхати в Київ на Кубок України із стронгмену у в.к. до 95 кг. Потім у жовтні хочу виступити на Кубку World Strongest Man, що також відбудеться в Норвегії. WSM по рейтингу займає друге місце у світі після Arnold Classik. У цьому ж місяці хочу поїхати в Мадрид на відбірковий турнір на Arnold Classik, який відбудеться в Америці. Та на це все потрібні спонсори!

-    Змагання найближчого часу. Куди плануєте поїхати?

-    Найближчі змагання у Києві 25 липня,30 серпня в Ужгороді – «Карпатський Медвідь», - це все, що я знаю про свої плани на найближчий час. Думаю,будуть ще якісь змагання на території нашої країни та закордоном.

-    На Закарпатті цей вид спорту культивують ряд стронгменів. Хто і в яких вагових категоріях сьогодні найсильніший?

-    Так, у нас є на Закарпатті сильні стронгмени. Це Іван Григоровський - молодший  засновник «Карпатського Медвідя», 4-кратний чемпіон світу та Європи по пауерліфтингу Сергій Олеоленко,молодий та перспективний Володимир Цифра.

-    Як багато часу приділяєте тренуванням і наскільки харчування впливає на результат?

-    3-4 рази на тиждень тренуюсь у спортзалі свого друга Сергія Олеоленка. Дуже велику роль в житті спортсмена відіграє харчування.  Треба багато їсти, бо йдуть великі затрати енергії, треба багато білкової та вуглеводної їжі.

-    Спортивне харчування, різні хімічні добавки є у Вашому раціоні?

-    У моєму раціоні є спортивне харчування. Це протеїни, креатини та гейнери,збагачені вітамінні, мінеральні та амінокислотні комплекси.

-    З якого віку потрібно займатись цим видом спорту?

-    На мою думку, з 16 років. Але до цього кожна людина має дійти сама. А спортом можна і треба займатися з дитинства.

-    Ваші побажання юним стронгменам.

-    Тренуватись, бути сильними та знати, що все колись вдасться,якщо цього дуже сильно бажати!

Юлія Юлинець, Віталій Біровчак

 

 

10 липня 2015р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів