Закарпатці! Не забуваймо про свій “Голокост-1945”

Раніше про цю ганебну подію на Закарпатській землі заборонено було й згадувати, але тепер, коли Україна стала незалежною державою, нашим обов’язком є висвітлити та вшанувати пам’ять наших хліборобів, які стали жертвами колишнього тоталітаризму, його гасла “Знищити куркулів як буржуазний клас”.

 

За останні пару років преса, радіо та телебачення широко публіку? матеріали про Голодомор у 1930-их роках на Україні, матері-али про те, як внаслідок розпорядження Кремля мільйони україн-ських селян були зіслані на північ Росії як ?буржуазний клас?, а їхні домівки були націоналізовані. Тільки одиницям пощастило вижити і повернутися додому після смерті Й.Сталіна (1953 року).

Подібна політика була проведена і на Закарпатті (Подкарпатській Русі) після ?Освобождения? 1945 року.

Ота подія ніяк не вкладалась у ?вропейських головах селян: венгрів, русинів, румунів, словаків, котрі своїми мозолястими руками заробляли гроші на шахтах Бельгії, Франції, Америки, купували землю, кращі породи молочних корів зі Швейцарії і будували для родини добротні ?вропейські хати, а їх за те зробили ?кулаками? ? злочинцями держави ? та висилали на 25 років у Сибір, а майно націоналізували ?Лумпен-пролетарі?, які взяли у свої руки господарство краю та довели його до трагічного кінця через свою безграмотність. Знищили сади Тячівщини, виноградники Берегівщини, Виноградівщини, Мукачівщини та Ужгородщини. Знищили величезне поголів?я скота. Адже Чехословацький період господарювання в 1936-41 рр. нараховував 12.100 коней гуцульської та арабської порід, 620 коней ?тяжеловесів? з 1.100 кг вагою, корів, буйволів ? 1.300 голів, 22 тисячі дійних овець. ?з молока виробляли сир та бринзу для населення краю, спеціально виготовляли ?Карпатський ментальний сир?, який поставляли аж у Прагу. Ще у громадян краю до війни було 15 тисяч дійних корів, із молока яких робили масло, сир. А тепер ма?мо масло, сметану, яйця та птицю, завезену із Львівської, Тернопільської та інших областей. Тоді як до 1997 року ? наша область поставляла птицю, яйця у Київ та Львів.

Тому, якщо б і на Закарпатті в той час не було Голокосту і трударі села, любителі землі, залишились би живими, передавали б любов до землі своїм нащадкам такої трагічної господарської картини ми не спостерігали б тепер. Нам треба брати приклад з ?вреїв, які ще і зараз виявляють тих, котрі в той час дуже старались вислужитись перед владою, і передають їх судам. А у нас на Закарпатті наших ?активістів?, які закривали в підвалах газдів і засилали у Сибір за відмову від колгоспного будівництва, ще й тепер можна бачити в районах області (правда, вже не молодих).

Тепер у державі настав такий час, який потребу? від тих ?активістів? відкритого пояснення, за що потерпіли тисячі ні в чому неповинних людей. Тільки за те, що зранку до пізньої ночі працювали на своїй землі та годували родину?

Ю.Думнич канд. мед. наук

 

18 березня 2005р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів