Як виглядає останній звучний акорд в осінній симфонії кольорів і фарб (ФОТО)

Незвичайним поєднанням кольорів, їх розкішне різнобарв'я, вражають осінні квіти, висаджені на клумбі  69-річної господині Марії, яка живе у с.Ляхівці на Ужгородщині.

 

Жінка сама собі дизайнер і вже роками вирощує на задньому подвір'ї різнокольорові хризантеми, які в теплу цьогорічну осінь порадували господиню рясним цвітінням.

Квіткарка щороку ретельно доглядає за своєю клумбою, ніби вкладаючи душу в кожну осінню красуню.

Навідавшись в гості до пані Марії і побачивши цей рай під ще теплими сонячними променями, захотілося зафіксувати на фото цю непревершену класику.

Нагадаємо, хризантема (лат. Chrysanthemum)  – трав'янисті багаторічники й однорічники з родини Айстрові, або складноцвіті. У перекладі з грецької означає «золотоцвітна», або «квітка-сонце», оскільки багато видів мають жовте забарвлення суцвіть.

Цей рід налічує в природі 29 видів, поширених у північній і помірній зонах, здебільшого в Азії. Археологи стверджують, що понад 2500 років тому хризантему вже культивували стародавні китайці, які вживали її пелюстки в їжу, а в трактаті «Весна та осінь» хризантему згадав сам Конфуцій! Потім культивуванням квітки зайнялись і японці. Вони боготворили цю квітку настільки, що виключно члени імператорської родини мали право носити одяг із зображенням хризантеми. У Європі хризантема з'явилася у XVIII ст., але інтенсивно культивувати її почали тільки в ХІХ.

Вчені вважають, що широко відома нині хризантема садова (Chrysanthemum hortorum) з'явилася в результаті схрещування двох азійських видів – хризантеми дрібноквіткової (Chrysanthemum indicum), що родом з Японії, і хризантеми великоквіткової (Chrysanthemum morifoolium) із Китаю, але деякі селекціонери впевнені, що предками хризантеми садової є дрібноквіткові індійські хризантеми та хризантема китайська. Хризантема настільки популярна серед селекціонерів, що експерименти з виведення нових сортів не припиняються досі, тим більше що для людства хризантема не просто гарна квітка, а останній звучний акорд в осінній симфонії кольорів і фарб… 

Uzhgorod.net.ua

 

01 листопада 2015р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів