Закарпатці стали заробляти більше на 26% у порівнянні з минулим роком

Закарпатці стали заробляти більше на 26% у порівнянні з минулим роком
Середня номінальна заробітна плата штатного працівника у березні п.р. збільшилась порівняно з лютим на 7,6% і дорівнювала 3864 грн., що в 2,8 рази вище рівня мінімальної заробітної плати (1378 грн.). Нарахування за одну відпрацьовану годину у березні становили 25,94 грн., що на 2,3% більше, ніж у лютому.

 

Зростання рівня заробітної плати у березні п.р. порівняно з лютим відбулося в більшості видів економічної діяльності, зокрема в державному управлінні й обороні; обов’язковому соціальному страхуванні (на 12,2%), будівництві (на 19,8%), лісовому господарстві та лісозаготівлях (на 25,2%), операціях з нерухомим майном (у 2,4 раза). Водночас в наукових дослідженнях та розробках, у сфері творчості, мистецтва та розваг було зафіксовано зменшення заробітної плати на 0,4–3,2%.

Підвищення рівня номінальної заробітної плати спостерігалось на підприємствах майже всіх промислових видів діяльності, його темпи коливалися в межах від 0,5% у металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин і устатковання до 37,7% у виробництві напоїв. Виняток становили підприємства з виробництва харчових продуктів, гумових і пластмасових виробів, комп’ютерів, електронної та оптичної продукції, де заробітна плата зменшилась на 2,2–4,5%. 

Продовжує утримуватися високий рівень диференціації розмірів заробітної плати за видами економічної діяльності. Найвищий рівень оплати праці в області у березні п.р. спостерігався у працівників підприємств діяльність яких пов’язана з інформацією та телекомунікаціями, транспорту, лісового господарства та лісозаготівель, організацій фінансової та страхової діяльності, складського господарства та допоміжної діяльності у сфері транспорту, що займаються операціями з нерухомим майном, а серед видів економічної діяльності промисловості – підприємства по виробництву комп’ютерів, електронної та оптичної продукції: розмір оплати праці у цих видах діяльності перевищив середній по економіці області від 23,8% до 75,0%.

Разом із тим значно нижчим є рівень оплати праці у працівників установ охорони здоров’я, організацій що займаються адміністративним та допоміжним обслуговуванням, які зайняті у сфері творчості, мистецтва та розваг, тимчасового розміщування й організацією харчування, підприємств діяльність яких пов’язана з поштовою та кур’єрською діяльністю. Рівень зарплати у працівників даних підприємств був на 26,0–44,8% нижчим від середнього по економіці області.

У березні п.р. табельний фонд робочого часу становив 175 годин і порівняно з лютим збільшився на 4,2%. Протягом березня 2016р. одним штатним працівником в середньому відпрацьовано 149 год, що на 5,2% більше, ніж у лютому п.р. та на 5,7% – ніж у березні 2015р.

Реальна заробітна плата, яка враховує зміни споживчих цін у березні 2016р. порівняно із лютим становила 105,9%, відносно березня 2015р. – 101,8%.

Головне управління статистики в Закарпатській області

 

26 травня 2016р.

До теми

Коментарі:

  1. Наталія 2016-05-26 / 16:11:00

    А змінилась за останні роки купівельна спроможність?