Москаль не вірить, що "чорна сотня" зможе протидіяти контрабанді

Москаль не вірить, що "чорна сотня" зможе протидіяти контрабанді
На Закарпатті вже другий тиждень працюють співробітники Головного управління «К» СБУ, які приїхали сюди для боротьби з контрабандою, заявив голова ОДА Геннадій Москаль. У ніч на сьогодні в область заїхали п’ять автомобілів зі співробітниками спецпідрозділу по боротьбі з контрабандою Державної фіскальної служби України.

 

Крім них, на Закарпаття прибула створена урядом так звана «Чорна сотня» по боротьбі з контрабандою. Минулого тижня керівник НАБУ пан Ситник заявив, що  пріоритетом роботи на Західній Україні буде саме боротьба з контрабандою. "Мушу заявити, що всі перераховані силові структури даремно витрачають державні гроші. Від їхньої роботи не буде жодного ефекту, поки контрабанда вважається в Україні не кримінальним злочином, а звичайним адміністративним правопорушенням", – заявив Москаль.

"Ще раз нагадую, що стаття 483 Митного кодексу України визначає контрабанду як адміністративне правопорушення, за яке передбачений штраф у розмірі 100 відсотків вартості предметів контрабанди з їх конфіскацією. Для реальної, а не декларованої боротьби з контрабандою необхідно повернути скасовану в часи Януковича кримінальну відповідальність за цей злочин. До того на митницях і вздовж кордонів можна вводити хоч військовий, хоч надзвичайний стан, а результату не буде. На Закарпатті є рекордсмени, які понад сто разів притягалися до адміністративної відповідальності за контрабанду, і продовжують займатися нею далі. Для них не страшні ні НАБУ, ні головне управління «К» СБУ, ні спецпідрозділи ДФС, ні «чорна», ні навіть «голуба» сотня. Тому що все, що вони можуть, – це вилучити контрабанду, накласти за неї штраф і відпустити порушника. Який наступного дня знову понесе коробку сигарет у сусідню країну. Силових підрозділів у нас багато, але можливостей припинити контрабанду немає", – стверджує голова ОДА.

Москаль нагадав, що Верховна Рада торік розглядала законопроект про повернення кримінальної відповідальності за контрабанду, однак його "завалили" ще в першому читанні. 

 

19 серпня 2016р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів