Американський диплом мера Мукачева: чи дійсно Андрій Балога його не отримав?

Американський диплом мера Мукачева: чи дійсно Андрій Балога його не отримав?
Кінець 2017 та початок нового 2018 року у Мукачеві ознаменувався кількома повідомленнями у соцмережах та пресі про те, що очільник міста Андрій Балога не має диплому університету Північної Дакоти (м. Гранд Фокс, Північна Дакота, США, спеціальність «Бізнес. Економіка»).

 

Відразу кілька активістів вирішили різними способами перевірити дану інформацію, а свої розслідування вони оприлюднили у соцмережі Фейсбук, які, в свою чергу, були передруковані рядом закарпатських ЗМІ.

Варто додати, що теперішній градоначальник Мукачева у своїй автобіографії, розміщеній на сайті Мукачівської міської ради, зазначає, що після здобуття середньої освіти у Мукачівській гімназії (екстерном), він впродовж 2005 – 2011 рр. навчався в університеті Північної Дакоти.

Розставити крапки над «і» та, тим самим, позбавити своїх опонентів можливості спекулювати на даній темі міг би сам Андрій Вікторович, якби оприлюднив копію даного диплому.

Втім, у відповіді на відповідний інформаційний запит редактора газети "СНК" Лариси Ступак їй було зазначено, що «дана інформація не є публічною».

Один із користувачів соціальної мережі Фейсбук Дмитро Лаптін (Dmytro Laptin) стверджує, що вів листування із секретарем Сенату Університету Північної Дакоти (University of North Dakota (UND) Marci Mack).

Також він наводить переклад листування.

До університету Північної Дакоти:

– Чи могли б ви підтвердити чи спростувати, що Балога Андрій Вікторович, дата народження 19 квітня 1988, відвідував і закінчив університет Північної Дакоти, як він стверджує це в своїй біографії? Він відмовився надати цю інформацію на запит журналістів.

– Записи університету свідчать, що він відвідував університет з серпня 2005 по травень 2011, ступінь він не отримав.

– Тобто він не отримав диплом чи будь-який інший документ про отримання наукового ступеня або успішне закінчення будь-якого окремого курсу?

– Жодного ступеня він не отримав в нашому університеті.

Ще одне розслідування наявності у мера Мукачева диплому американського вишу провів Сергій Носалюк. Серед кількох способів дізнатися бодай якусь інформацію про диплом Андрія Вікторовича, він розповідає про один, який дав результат (розслідування опублікувало одне із закарпатських видань).

Далі – мовою оригіналу:

«… У мене вже почали опускатись руки і я зробив останню спробу – вирішив піти навпростець. Справа в тому, що у цього університету (Північної Дакоти, – ред.) є деяка специфіка. Може для американських ВУЗів це й типово, але для українських це дійсно незвично і нетипово.

Випускники UND (скорочена назва вишу на англійській – ред.) після закінчення університету підтримують досить тісні стосунки між собою. Вони навіть створили організацію що об’єднує бувших студентів UND. Ця організація досить серйозна і з досить розгалуженою організаційною структурою. Штат адміністрації там сильно роздутий...

А раз таке діло, подумав я, то вирішив написати всім тим людям запити. А може хто і відповість.

Досвід з мешканцями Ролли давав небагато надії, однак мені більше нічого не приходило в голову.

Я написав більш ніж трьом десяткам людей».

Через три дні чоловіку прийшла відповідь від директора по публікаціям та зв’язкам зі ЗМІ, пана Міло Сміта.

«Його відповідь була короткою: «Andriy Baloha did attend the University of North Dakota from 2005-2011, majoring in Business Economics. University records, however, do not show him receiving a degree from UND».

Що в дослівному перекладі означає: «Андрій Балога відвідував Університет Північної Дакоти в 2005-2011 роках по спеціальності «Економіка бізнесу». Університетські записи, однак, не містять факту отримання ним ступеню від UND», – зазначив Сергій Носалюк.

Враховуючи суспільний резонанс, як уже зазначалось раніше у публікації, крапку у цій історії міг би поставити Андрій Балога, оприлюднивши копію отриманого в університеті Північної Дакоти диплому.

Джерело: PMG.ua

 

19 січня 2018р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*