Фестиваль "Полонина Руна" – у фіналу конкурсу Мінкульту "Малі міста – великі враження"

Фестиваль "Полонина Руна" – у фіналу конкурсу Мінкульту "Малі міста – великі враження"
Нинішній рік у Європейському Союзі оголошено «Роком культурної спадщини». Україна теж не залишилася осторонь від цього важливого у культурному розвитку процесу – 18 жовтня 2017 року Кабінет Міністрів підтримав проект Указу Президента України про оголошення 2018 року «Роком охорони культурної спадщини».

 

Враховуючі світові тенденції та процеси, що відбуваються у країні, Міністерство культури  України ініціювало проект «Малі міста – великі враження».

Протягом листопада минулого року до Міністерства культури надійшло 158 проектних заявок, у тому числі й 3 від Закарпаття. На конкурсному засіданні 19 січня до фінального захисту було допущено 20 проектів. Серед фіналістів і закарпатський проект  - «Фестиваль «Полонина Руна» з місцем проведення у с. Лікіцари Перечинського району, представлений благодійним фондом «Фонд стратегічних досліджень».

«Цей конкурс привернув увагу до стану об’єктів культурної спадщини по всій країні. Переконаний, він стане стимулом для відновлення замків та палаців, започаткування нових фестивалів та інших культурних проектів. Реалізація місцевих ініціатив у сфері культури надасть позитивного іміджу містам та ОТГ, підвищить туристичну привабливість територій. Будуть створені умови для розвитку бізнесу та залучення інвестицій», – зазначив член експертної ради,  виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

Переможці конкурсу – учасники проекту, отримають фінансову підтримку у розмірі не менш ніж 500 тис. грн для реалізації проекту, а також методичну допомогу у розробці ексклюзивної ідеї та концепції стартапу, супровід під час реалізації та маркетингову підтримку проекту. 

Нагадаємо, с. Лікіцари у радянські часи вважали неперспективним, а в наші дні зажило статусу вимираючого. У ньому залишилися жити близько 6 десятків переважно літніх людей. З настанням холодів усі, хто має дітей та внуків у більш облаштованих місцинах, залишають село до весни. Школа закрита понад 30 років і знаходиться у вкрай занедбаному стані. Магазину також немає, тому селяни завбачливо запасаються усім необхідним заздалегідь і надовго. Зате природа тут демонструє безліч варіантів своєї краси, ніби винагороджуючи людей за важке життя.

А ще тут збереглася унікальна церква Св. Василя Великого - єдина дерев'яна церква Перечинського району. Відомий мистецтвознавець і дослідник дерев’яної церковної архітектури Закарпаття Михайло Сирохман твердить, що «двозрубну тридільну церкву було збудовано з ялини в XVII сторіччі триверхою у бойківському стилі. У 1748 році церква була перебудована і набула сучасного вигляду. Довкола панують лісисті верхи, а над ними – величний масив полонини Рівної. Природа ніби відтінює властиву церкві інтонацію зворушливої наївності, інтонацію життя, що давно минуло і вже не повернеться, хіба сліди лишилися на стінах хат, на стовпчиках ґанків, на дерев'яних плотах».

Закарпаття онлайн

 

24 січня 2018р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*