Співачка з Ужгорода Марта випустила нову пісню “Свободу свою”
Ужгородська фольк-співачка Марта Липчей випустила нову пісню — «Свободу свою». Композиція вже доступна на всіх платформах.
Ужгородська фольк-співачка Марта Липчей випустила нову пісню — «Свободу свою». Композиція вже доступна на всіх платформах.
"Крик нації" — перша вистава відновленого театру з Маріуполя. Її показали в Ужгороді, бо саме тут наразі працює Донецький академічний обласний драматичний театр міста Маріуполь. На Закарпаття приїхали 11-ро з 210 ти працівників закладу. П'єсу "Крик нації" написала трупа театру. У ній розповіли про життя і долю Василя Стуса, який з дитинства жив у Донецькій області. Про це Суспільному розповіла виконувачка обов'язків директора — художнього керівника театру та режисерка вистави Людмила Колосович. За її словами, у кожного актора, а їх 7, кілька ролей.
Актори Донецького академічного обласного драматичного театру (м. Маріуполь)», які знайшли прихисток в Ужгороді, покажуть прем’єру вистави «Крик нації…» на сцені обласного муздрамтеатру. Вистава присвячена українському поету-шістдесятнику Василю Стусу.
Понад 90-то авторів представлено на всеукраїнській виставці «Мистецтво перемоги», яка експонується у Закарпатському художньому музеї імені Й. Бокшая. Твори для виставки в Ужгороді надала мистецька інтелігенція Києва. Проєкт спрямований на розвиток культури в регіоні та на підтримку збройних сил України. Виставка експонується в межах, організованої музейниками, платформи «Під час війни».
20 картин у пейзажному жанрі та 17 графічних робіт талановитого закарпатського художника представили в угорському домі ім. Мігая Мункачі, що в Мукачеві.
В Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту відкрили благодійну виставку-продаж митців берегівської ТГ. Ярослава Катран передала на благодійність 32 картини в жанрі міського, сільського та квіткового пейзажу, а також панорами.
Книгу “Закарпатський Туристичний Шлях” представили в Закарпатській обласній науковій бібліотеці в Ужгороді. Авторкою видання є екскурсоводка, волонтерка та військова розвідниця Аліна Косовська. Жінка описала в книзі свій маршрут Закарпатським Шляхом, який тривав 5 тижнів.
«Захищений спокій» – під такою назвою у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відкрили художню виставку- продаж на підтримку ЗСУ. Автори експозиції – художники з Берегова – Анатолій Сакалош та Ярослава Катран. 30 відсотків від продажу картин автори перекажуть на потреби української армії.
Cтоматолог та науковець Мирослав Гончарук-Хомин уже неодноразово публікував свої вірші та поетичні збірки. Цього разу поширив на своїй сторінці в Фейсбук вірш «Країна, в якої єдиний вибір».
Це не комерційний, а авторський проєкт фотохудожника Михайла Дороговича. Стрічка документальна - складається з 2 частин, кожна по годині. Перша вже готова для загалу - емоційна, присвячена життю і творчості закарпатського митця.
Донецький обласний академічний драматичний театр, будівлю якого було знищено російською бомбою 16 березня в Маріуполі, відновив свою роботу в Ужгороді.
Ідея належить одеситам, які приїхали на Закарпаття.
Письменник та журналіст Маркіян Прохасько, який три роки тому відвідав Антарктику, за кілька днів до повномасштабного вторгнення росії до України, отримав наклад своєї книги «Мрія про Антарктиду».
Ужгородський музикант ЕТЮД випустив перший в Україні авторський музичний альбом «ЕТЮД», повністю присвячений боротьбі української нації за незалежність і незламність в війні проти російського агресора.
Об’єднуємо усі сили добра, чари матінки природи, міць стихій води й вогню та справжню магію закарпатських босоркань! І усе задля того, аби допомогти нашим захисникам здобути перемогу на нашій землі!
12-річна Вероніка Гажо займається грою на фортепіано 8 років. Дівчинка з сім’ї музикантів і 4-річному віці виявила бажання також займатися музикою. Тоді мама відвела її до музичної школи. З цих пір юна піаністка регулярно навчається і має в цьому неабиякий прогрес.
Квартет гітаристів Мукачівської дитячої школи мистецтв ім.С.Мартона отримав перше місце на Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв «Феномен from Ukraine»
Наголошується на винятковому цинізмі, поєднаному з демонстративною зневагою до загальноприйнятих норм моралі, прояві безсоромності та грубої непристойності
Заслужений академічний Закарпатський народний хор щойно повернувся з Хорватії, де представляв Україну на Міжнародному фестивалі «Джаківська вишивка». Започаткований ще в 1967 році цей фестиваль є одним із найбільших, що популяризують самобутній фольклор Хорватії та всієї Європи. Форум проводиться за підтримки парламенту та Уряду Республіки Хорватія, а головним партнером цьогорічного 56-го фестивалю стала Україна, що демонструє велику і різнобічну підтримку Хорватії нашій країні в цей важкий час. Тож до Джакова Закарпатський народний хор приїхав на запрошення Посольства України в Республіці Хорватія.
Краса таки врятує світ.