В Ужгородському замку відкрили «Кабінет першого історика Ужгорода»
З листопада 2022 року містяни та гості зможуть оглянути нову експозицію у Закарпатському краєзнавчому музеї, що розташований в Ужгородському замку. Мова йде про кабінет Кароя Мейсароша, відомого юриста і дослідника історії, який у 1861 році видав монографію «Історія міста Унгвар від найдавніших часів і понині», що стала першим комплексним дослідженням історії міста. Оригінальний робочий стіл, стілець, окремі меблі та елементи декору переносять у 19 століття – час коли творив науковець. Справжньою родзинкою є старовинний настінний годинник під маркою Ungvár. Оригінальні експонати було відреставровано і надано для демонстрації Родиною Панових.
«Завершуючи роботу над «Першою книжкою про Ужгород», яка є роздумами, конспектом і перекладом найстаршої монографії з історії міста авторства Кароя Мейсароша, дізнався, що виникла можливість придбати меблі та предмети обстановки його кабінету. Їх огляд викликав надзвичайні враження – можливість доторкнутися до робочого столу на якому писалася перша історія про наше місто – це неймовірно. Звичайно, всі речі родом з 19 століття, після багаторічної експлуатації, перебували у дуже поганому стані. Ідея їх відновити та передати для експозиції в Замок, щоб до них мали доступ якомога більше людей, виникла миттєво. Більше року пішло на її реалізацію, на щастя все вдалося гарно. Важливо, що всі відновлювальні роботи здійснили наші ужгородські спеціалісти, які з великою любов’ю взялися за таку справу. Передавати старожитності з приватних колекцій до музеїв є нормальною практикою в Європі. Завдяки співпраці з Закарпатським краєзнавчим музеєм така практика стає нормою і в Ужгороді – для нашої родини це вже другий подібний проект» – коментує подію її ініціатор Ален Панов, кандидат історичних наук, доктор філософії.
Нагадаємо, що у 2021 році побачила світ «Перша книжка про Ужгород» авторства Алена Панова, яка є глибоким переосмисленням праці Кароя Мейсароша. З метою забезпечення можливості доступу та розуміння предмету якомога ширшим колом осіб, вчений значно розширив оригінальний матеріал, виклавши його суть сучасною доступною мовою. У книзі містяться ряд важливих відкриттів, акцентів і висновків з історії міста, яким до сьогодні не надавалось належної уваги.
Експозиція працюватиме на постійній основі з вільним доступом для усіх відвідувачів музею з 15.00 3 листопада 2022 року. У цей же час автор «Першої книжки про Ужгород» Ален Панов проведе відкриту лекцію на тему: деякі акценти в історії міста.
До теми
- На Закарпатті оцифрували одну з найстаріших церков України - Горянську ротонду
- Протягом двох тижнів у галереї "Ужгород" можна переглянути виставку робіт заслуженої художниці України Надії Дідик
- В Ужгороді відбулася прем’єра фільму про життя гуцулів «Оберіг»
- Світлини ужгородського фотографа увійшли до 30 найкращих на виставці у Парижі
- Пам’ятник Йосипу Бокшаю і Адальберту Ерделі в Ужгороді: історія міста
- В Ужгороді відбудеться виставка картин дружин полеглих воїнів - долучилися близько 300 жінок
- Завтра в Ужгороді - зустріч із письменницею, журналісткою та громадською діячкою Зоєю Казанжи
- Закарпатці можуть отримати гранти на оцифрування культурної спадщини від House of Europe
- Унікальні фрески Горянської ротонди відтепер доступні у цифровому форматі
- "Військові люди_Цивільні люди": ужгородців запрошують завтра на перформанс
- Два тижні триватиме у Ужгороді виставка знаного художника, скульптора, лауреата обласної премії імені А. Ерделі та Й. Бокшая Василя Тимка
- В Ужгородській міськраді триває прийом документів на премію за досягнення у галузі культури і мистецтва
- «Джерело традицій» – майстри народної творчості з різних куточків Закарпаття презентують завтра свої надбання в ужгородському скансені
- На головній сцені Закарпаття пройде справжній sympho rock concert «We are the world»
- Найбільша літературна подія на Закарпатті: виставка-ярмарок «Книгафест-2024» – відбулася сьогодні в Ужгороді
- Благодійний вечір кіноісторій «Blackroom Film Festival» відбувся обласному драмтеатрі
- «Книга-фест-2024» стартує сьогодні в Ужгороді
- В ужгородському скансені з аншлагами показали "Украдене щастя" Івана Франка
- Майстри із Великих Сорочинців реставрують дах на хаті - пам'ятці архітектури - на території Ужгородського скансену
- Протягом двох тижнів в Ужгороді можна переглянути роботи відомих закарпатських митців
До цієї новини немає коментарів