На Закарпатті побачив світ унікальний збірник народних коломийок від Івана Хланти
З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек – нове видання від провідного методиста КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» ЗОР Івана Хланти.
З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек – нове видання від провідного методиста КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» ЗОР Івана Хланти.
«Люксембург, Люксембург» – нова робота автора «Мої думки тихі» Антоніо Лукіча.
«Мелодія душі» – Іван Жупан із Хуста презентував свій живопис в Ужгороді. У Закарпатському музеї народної архітектури та побуту автор представив 51-ну роботу, написану олійними фарбами.
У четвер, 1 жовтня, о 18.00 у приміщенні Smart Point hub (вул. Швабська 25а) відбудеться пресконференція з нагоди відкриття Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю. Відразу після медіазаходу (о 19.00) пройде гала-показ документального фільму “Вусатий Фанк” (2020), режисер Олександр Ковш.
Ужгородка Ольга Токарь займається живописом і графікою, обожнює малювати мехенді, а друзі наштовхнули її до створення татуювань. Адже це також живопис і графіка, проте на людині. Татуювання за татуюванням, відтак художниця створила свій бренд Soul Ewens tattoo. Її арт-студія поєднує послуги тату, мехенді (розпис тіла хною), а також втілення портретів, різножарнових картин та інших форм мистецтва.
Сьомий випуск Наукового збірника Закарпатського музею народної архітектури та побуту містить матеріали Міжнародної науково-практичної конференції “Музей як науковий, культурно-освітній та комунікативний простір”, присвяченої 50-річчю ужгородського скансену.
29 вересня о 01:00 до Служби порятунку надійшло повідомлення про те, що під час збирання грибів в районі г. Піп Іван (урочище Балцатов) Рахівського району, втратили орієнтир на місцевості та потребують допомоги дві громадянки.
Пейзажі, написані автором під час карантину, презентували у Закарпатському обласному краєзнавчому музеї. На виставці представлено близько 30-ти робіт в олійній техніці.
Презентація видань Мирослава Дочинця відбулась під час «Книги-фесту 2020».
Ужгородка Анжеліка Зизич студіює англійську мову та літературу, майже рік навчалася в американській школі за обміном, вміє створювати сайти, освоює маркетинг, займається дикторством і нещодавно почала записувати в студії і публікувати на ютуб-каналі аудіоказки українською мовою, які стануть в нагоді мамам та дітям.
Від світової класики до впізнаваних хітів сучасності.
1 жовтня в Ужгороді стартує Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль. Захід триватиме десять днів. Тут представлять потужні кінороботи та фільми, а також організують майстер-класи відомих профі з кіновиробництва та продюсування документальних стрічок.
Петро та Михайло Ходаничі видали монографію «Дерев’яна пластика Закарпаття».
«Три по сто» – збірку віршів із інтригуючою назвою презентував український поет, прозаїк, журналіст, закарпатець Василь Кузан в рамках «Книга-фест-2020».
Відкривають експозицію роботи іконопису 17-го та 18-го ст. відомих та невідомих авторів, народних умільців . Представлені і твори Іллі Бродлаковича-Вишенського – одного із перших професійних іконописних художників, який працював на Галичині та Закарпатті.
"Солекоп" роботи Михайла Колодка.
Закарпаття по праву має статус органного краю. Адже саме тут органна культура не зазнала такої руйнації, як в Галичині чи на Правобережній та Східній Україні, в цілому.
Народний художник України, академік Володимир Микита написав картину про пандемію коронавірусу "Карантин".
Закарпатська обласна бібліотека запрошує містян на “Пам’ять і протиріччя | поетичні читання“.