Життя
На Закарпатті циркулює новий штам коронавірусу (ВІДЕО)
Новий штам коронавірусу «Кракен» виявили на Закарпатті минулого тижня.
Зустріч із військовими організували для ужгородських учнів
Зустріч військовослужбовців Національної гвардії України з учнями загальноосвітньої школи №20 – ліцею «Лідер» влаштували в Ужгороді. Спілкування з двома героями, яким всього по 21 рік, а війну бачили не по телевізору – присвятили річниці повномасштабного вторгнення.
Католицький Карітас запустив програму підтримки ВПО на Закарпатті (ВІДЕО)
Рік тому до Закарпаття прибула перша хвиля вимушено переміщених осіб, які рятуючи свої життя від війни, покинули свої домівки.
День відкритих дверей організували в Ужгородському коледжі мистецтв (ВІДЕО)
Пан Андрій показує, як щодня разом з студентами перетворюють шматки деревини у щось прекрасне. У майстерні художньої обробки дерева поробок чимало: від предметів інтер’єру, до різних виробів, потрібних у домашньому господарстві. Тим часом із сусіднього приміщення чути звук роботи гончарського станку.
У селі на Ужгородщині був зафіксований землетрус. Що кажуть місцеві?
27 лютого о 3.15 ранку датчики зафіксували землетрус в районі В. Добронь Ужгородського району.
Жителів Закарпаття закликають не зривати та не продавати первоцвіти
Не зривати та не продавати первоцвіти закликають жителів Закарпаття. Про це написав на своїй сторінці у Facebook перший заступник голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький.
В Ужгородському скансені оновили фондосховище для зберігання текстилю й творів мистецтва (ВІДЕО)
Фондосховище для зберігання текстилю й творів образотворчого мистецтва оновили в Ужгородському скансені завдяки реалізації міжнародного проєкту «Культурні зв’язки – культурна мобільність у прикордонному регіоні».
На Закарпатті проживає 22 довгожителі віком понад 100 років
На обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Закарпатській області станом на 1 лютого цього року перебуває 26 960 осіб, яким виповнилося 80 і більше років.
“Хочемо показати їм свою вдячність та любов". В Ужгороді волонтери готують млинці для поранених військових
Понад 700 млинців спекли та роздали військовим волонтерки громадської організації "Волонтери Закарпаття". Зробили це до всеукраїнської акції "Млинці подяки", яку проводили 25 лютого. Про це Суспільному розповіла волонтерка Анна Дем’ян. За її словами, загалом волонтерки з усієї України напекли 100 392 млинці.
На Закарпаття повертаються нічні морози
Про це повідомляють у Закарпатському центрі з гідрометеорології.
Закарпатський священник розповів, як слід розпочати та провести Великий піст (ВІДЕО)
У понеділок, 27 лютого, розпочинається період Великого перед великоднього посту. Цей період встановлений на знак наслідування Ісусу Христу, який постився у пустелі сорок днів. Тривалість Великого посту так чи інакше пов'язані з числом 40. Період посту потрібен для того, аби підготуватися до Воскресіння Хрестового як фізично так і ментально, зустріти світле свято без гріха. Піст сприяє духовному вихованню і наближає нас до Бога.
У Мукачеві чоловіка, якому пересадили серце, виписали з лікарні
Хороші новини повідомляють у Мукачівській лікарні імені Святого Мартина.
Закарпатські сільськогосподарські виробники можуть отримати грант від Європейського Союзу (ВІДЕО)
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) на початку лютого оголосила про початок програми грантової підтримки. Реалізують проєкт завдяки фінансуванню Європейського Союзу. Мета – інвестиційна грантова допомога мікро- та малим сільськогосподарським виробникам, кооперативам та асоціаціям виробників географічних зазначень. До участі запрошуються сільськогосподарські виробники з Львівської, Івано-Франківської, частини Чернівецької та Закарпатської областей.
Мешканці Синевиру, що на Міжгірщині, розповіли як приготувати паленята – регіональну страву (ВІДЕО)
Синевир – місце куди приїзжають мандрівники з усього світу, щоб насолодитися красою карпатських гір, та місцевою флорою і фауною. Але природа – це не єдине, що приваблює туристів у цій подорожі. Національні страви Синевиру – займають особливе місце в серцях людей, та змушують повертатися в цей край знову і знову.